Ferguson: Giggs powinien zostać na stałe

4 lata temu
sir Alex Ferguson | fot. fifa.com

Legenda Manchesteru United oraz były menadżer klubu, Sir Alex Ferguson poparł decyzję o przejęciu posady szkoleniowca angielskiej drużyny przez Ryana Giggsa.

Giggs został tymczasowym trenerem „Czerwonych Diabłów” po tym, jak zarząd zwolnił Davida Moyesa. Walijczyk zaliczył udany debiut, wygrywając u siebie z Norwich (4:0).

40-latek opowiedział o swojej reakcji, gdy dowiedział się, że przez cztery spotkania będzie kierował drużyną. – Pierwszą osobą, do której zadzwoniłem, był właśnie Ferguson. Dlaczego miałbym tego nie zrobić? On udzieli dobrej rady każdemu menedżerowi – początkującemu trenerowi lub z sukcesami, a nawet trenerowi z bogatym doświadczeniem – przyznał. – Ferguson dał mi kilka wskazówek i powiedział, że zawsze mogę się do niego zwrócić, kiedy tylko będę tego potrzebował. To daje mi bardzo dużo komfortu – dodał.

Szkot natomiast uważa, że Giggs ma to, czego potrzeba, aby odnieść sukces w roli trenera, choć nie jest faworytem do objęcia tej posady na stałe. – Myślę, że Ryan jest odpowiednim człowiekiem na właściwym miejscu i powinno mu się udać. W ciągu 20-lat wiernie służył drużynie. Ściągnąłem go tu, gdy miał 13 lat. Przeżył wszystkie możliwe emocje z herbem na piersi. Jego wieloletnie doświadczenie podczas gry w klubie dało mu wiedzę, dzięki której czuje, czego potrzebuje zawodnik Manchesteru United – ocenił.

- To świetnie, że Giggs poprosił o pomoc kolegów, byłych piłkarzy Manchesteru – Paula Scholesa i Nicky’ego Butta. Oni rozumieją funkcjonowanie tego klubu, są pracowici i przede wszystkim dbają o dobro klubu. Ta mieszanka na ławce trenerskiej jest doskonałym przepisem na sukces – dodał Ferguson.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Ryan Joseph Giggs sir Alex Ferguson Manchester United FC Anglia Walia Szkocja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0087 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.