Oficjalnie: Poulsen odchodzi z Ajaksu

3 lata temu
Poulsen opuszcza Ajax | Fot. Ajax Amsterdam

Christian Poulsen nie przedłuży swojej umowy z Ajaksem Amsterdam.

Doświadczony pomocnik trafił do holenderskiego klubu w sierpniu 2012 roku. Od tego czasu wystąpił w sumie w 79 spotkaniach popularnych "Synów Bogów", w których strzelił jedną bramkę oraz zaliczył cztery asysty.

- Christian przez dwa sezony stanowił wielką wartość dla nas. Nie wyrażał tego bramkami, ale pomagał nam w inny sposób. Chodzi tu o jego zwycięską mentalność. On zawsze był w dobrej formie i przyniósł ze sobą bogate doświadczenie międzynarodowe. Ajaksowi było ono potrzebne, co było widać, na przykład w meczach z Twente czy PSV w poprzednim sezonie. Chcieliśmy, aby został u nas na kolejny rok, ale niestety nie zdecydował się na przedłużenie umowy - powiedział Marc Overmars, dyrektor sportowy zespołu z Amsterdamu.

- To była trudna decyzja dla mnie. Naprawdę byłem zadowolony ze swojego pobytu w Ajaksie i moja rodzina też. Uważam, że w tym klubie jest miło i pracują w nim wspaniali ludzie. Chciałbym podziękować wszystkim za ten wspaniały czas, który tu spędziłem. Decyzję o rozstaniu podjąłem w głowie, nie w sercu. Gdybym kierował się tym drugim, to podpisałbym nową umowę. Na razie nie wiem, co będę dalej robił. Być może wrócę do Danii, ale to oznaczałoby koniec mojej kariery. Jeszcze nie zdecydowaliśmy o tym z rodziną, ale jeśli pojawi się oferta z innej ligi to na pewną ją rozważę - powiedział Poulsen.

34-letni pomocnik swoją profesjonalną karierę zaczynał w Holbæk. Potem był też zawodnikiem Kopenhagi, Schalke, Sevilli, Juventusu, Liverpoolu i Évian TG. W reprezentacji Danii wystąpił w 92 meczach, w których strzelił sześć goli.

ŹRÓDŁO
Ajax Amsterdam
TAGI: Christian Poulsen Ajax Amsterdam Oficjalnie Holandia Dania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.