Laporte ucina spekulacje

4 lata temu
Laporte nie chce zmieniać klubu | Fot. Athletic Bilbao

Aymeric Laporte zaprzeczył plotkom jakoby miał opuścić Athletic Bilbao. Priorytetem obrońcy jest gra w Lidze Mistrzów w barwach zespołu z kraju Basków.

Młody stoper swoją dobrą postawą w obecnych rozgrywkach rozbudził apetyty czołowych klubów Europy, które chciałyby go ściągnąć do swoich zespołów. Najmocniej zainteresowane zawodnikiem były Barcelona i Bayern Monachium, ale wydaje się, że zarówno jedni jak i drudzy będą musieli obejść się smakiem.

Laporte nie chce bowiem opuszczać Bilbao, szczególnie, że Athletic zagwarantował sobie udział w przyszłorocznych eliminacjach do Ligi Mistrzów – Jestem skoncentrowany tylko i wyłącznie na grze w Champions League w barwach Athletiku. Jestem tu szczęśliwy i nie zamieram rozmawiać o niczym innym – powiedział Laporte odnosząc się do zainteresowania jego osobą innych klubów.

Młody obrońca docenił też rolę trenera Basków, który w znacznym stopniu przyczynił się nie tylko do świetnej postawy drużyny ale też do rozwoju poszczególnych zawodników – Ernesto Valverde zrobił mnóstwo zarówno dla zespołu jak i osobiście dla mnie. Zaufał mi dzięki czemu zyskałem pewność siebie i mogłem rozwijać się tak, jak nigdzie indziej – zakończył urodzony w 1994 roku Francuz.

Athletic Bilbao w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe Rayo 3-0 i zapewnił sobie grę w eliminacjach do Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie. Nawet jeśli w dwóch ostatnich kolejkach Baskowie poniosą porażki a goniąca ich Sevilla zdobędzie komplet „oczek”, to oba zespoły zrównają się punktami a wówczas decydować będzie bilans bezpośrednich spotkań, który przemawia na korzyść Athletiku.ŹRÓDŁO
Athletic Bilbao
TAGI: Aymeric Laporte Athletic Bilbao FC Barcelona Bayern Monachium Francja Hiszpania Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0072 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.