Ultimatum dla Müllera. Opuści Bayern?

4 lata temu
Müller | fot. UEFA

Thomas Müller może opuścić latem Bayern Monachium, tym bardziej że otrzymał ultimatum od dyrektora wykonawczego klubu, Karla-Heinza Rummenigge.

O zmianie barw klubowych w kontekście reprezentanta Niemiec mówi się od dłuższego czasu, chociaż dotychczasowe doniesienia wydawały się mało prawdopodobne. W mediach najczęściej przewijał się temat Barcelony, w której to 24-latek miałby stworzyć zabójcze trio atakujących z Messim i Neymarem.

Według informacji opublikowanych przez "Bild", transfer wychowanka mistrza Niemiec jest możliwy, chociaż zamiast w Hiszpanii, Müller może wylądować w Anglii. W swoim zespole pragnie mieć go bowiem Manchester United, a konkretniej Louis van Gaal, który najprawdopodobniej zostanie nowym szkoleniowecm "Czerwonych Diabłów".

Holenderz pewnością zna atuty 47-krotnego reprezentanta kraju, gdyż w niedalekiej przeszłości prowadził drużynę z Bawarii. Wówczas Müller uchodził tylko za wielki talent, pukając dopiero do drzwi szatni pierwszej drużyny. Co ciekawe, to właśnie obecny selekcjoner "Oranje" wprowadzał go do swojego zespołu, dając mu szansę debiutu.

Szanse, że Niemiec ponownie trafi pod skrzydła van Gaala są duże, jeśli wierzyć informacjom napływającym z kraju naszych zachodnich sąsiadów. Wedle nich, Müller otrzymał ultimatum od Rummenigge, który zażądał, by piłkarz określił swoje plany. 

Wszystko przez to, że 24-latek miał niedawno oświadczyć, iż nie czuje się dobrze w Monachium i jest niezadowolony z roli, jaką pełni w układance trenera Pepa Guardioli. Wszystko dlatego, że coraz częściej brakuje dla niego miejsca w pierwszej jedenastce, a nawet jeśli pojawi się na boisku od początku spotkania, to zazwyczaj nie zostaje na nim do ostatniego gwizdka sędziego. Müller jest więc ofiarą nowego stylu gry, wprowadzonego przez hiszpańskiego szkoleniowca.

Jeśli klub z Old Trafford faktycznie będzie chciał sprowadzić do siebie wychowanka Bayernu, musi liczyć się z wydatkiem w okolicach 40 milionów funtów. ŹRÓDŁO
Bild, Transfery.info
TAGI: Thomas Müller Bayern Monachium Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.006 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.