Liverpool i Southampton aktywują klauzulę Caulkera?

4 lata temu
Caulker dalej będzie grał na boiskach Premier League? | Fot. FA

Liverpool FC i Southampton FC szykują się do walki o pozyskanie zawodnika Cardiff City, Stevena Caulkera. Kapitan walijskiego zespołu ma w swoim kontrakcie zapisaną klauzulę odejścia w razie spadku drużyny do Championship.

Spadek Cardiff City do niższej ligi jest z pewnością ciosem dla działaczy, piłkarzy oraz kibiców tego zespołu. Ręce jednak zacierają już właściciele kilku angielskich zespołów, gdyż z powodu relegacji z drużyny odejdzie kilku wartościowych zawodników.

Jednym z nich jest Steven Caulker, dotychczasowy kapitan drużyny prowadzonej przez Ole Gunnara Solskjæra. Według angielskich mediów obrońca ma w swoim kontrakcie umieszczony specjalny zapis z klauzulą odstępnego w wypadku spadku Cardiff City do Championship. Z tego zapisu zamierzają skorzystać działacze Liverpoolu i Southampton, którzy bardzo liczą na pozyskanie tego utalentowanego zawodnika.

Fatalny sezon w wykonaniu tej drużyny przypieczętowała sobotnia porażka z Newcastle. Mimo to po spotkaniu Caulker przyznał, że będzie chciał pomóc swoim kolegom w powrocie do Premier League. – Podpisałem 4-letni kontrakt, zamierzam pomóc Cardiff w awansie - powiedział 22-latek.

Caulker w obecnym sezonie zagrał w 37 spotkaniach ligowych Cardiff, w których zdobył pięć goli. Media spekulują, że taką samą klauzulę ma zamieszczoną w swoim kontrakcie Gary Medel.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Liverpool FC Southampton FC Steven Roy Caulker Cardiff City FC Anglia Walia
Zobacz również
DWA kluby po Harta
2 dni temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0251 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.