Beckenbauer: Nie możemy oddać Müllera do United

4 lata temu
Beckenbauer ceni Müllera | Fot. Bayern Monachium

Legenda Bayernu Franz Beckenbauer zabrał głos w sprawie spekulacji na temat transferu Thomasa Müllera do Manchesteru United. Zdecydowanie odradza on włodarzom klubu tego typu ruch.

W ubiegłym tygodniu dziennikarze "Sportsmail" informowali o tym, że Müller jest niezadowolony ze swojej roli pod rządami Pepa Guardioli i chętnie ponownie pojednałby się ze swoim byłym trenerem, Louisem van Gaalem, który zdaje się wygrywać w wyścigu o objęcie posady szkoleniowca "Czerwonych Diabłów".
 
Prezes rady nadzorczej "Bawarczyków" Karl-Heinz Runmmenigge ostatnimi czasy deklarował, że drzwi dla reprezentanta Niemiec do zostanie pierwszym nabytkiem van Gaala w nowym zespole są otwarte. Z takim podejściem do sprawy nie zgadza się Beckenbauer, którego zdaniem Müller powinien pozostać w swoim obecnym klubie.
 
- W normalnych okolicznościach nie powinienem powstrzymywać kogoś, kto pragnie zmian - oświadczył Beckenbauer w rozmowie z niemieckim "Bildem". - Jednak w przypadku Thomasa, działacze Bayernu powinni podjąć walkę o utrzymanie go w swoich szeregach, o ile faktycznie planuje przeprowadzkę - dodał.
 
- Thomas jest bawarskim piłkarzem z krwi i kości i kibice bardzo się z nim utożsamiają. Nie wiem zatem, dlaczego miałby czuć się tutaj nieszczęśliwy. Rzeczywiście, w tym sezonie większość meczów rozgrywał wchodząc z ławki, ale w erze Guardioli wciąż jest bardzo cenionym zawodnikiem. Musimy zatem uczynić wszystko, co możliwe, aby przekonać go do pozostania - skwitował.
 
Müller posiada kontrakt z obecnym pracodawcą ważny do 2017 roku. Eksperci wyceniają go na około 35 milionów funtów. 


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Thomas Müller Bayern Monachium Manchester United FC Niemcy Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0137 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.