Oficjalnie: Stevens odchodzi z VfB Stuttgart

4 lata temu
Huub Stevens pracował z VfB od marca tego roku / Fot. VfB Stuttgart

Huub Stevens zrezygnował z funkcji trenera VfB Stuttgart. Jak podał Holender, o jego decyzji zadecydowały względy osobiste.

Holenderski szkoleniowiec prowadził ekipę ze Stuttgartu od marca tego roku. Jego zadaniem było uratowanie VfB przed spadkiem z Bundesligi. Stevens zrealizował wyznaczony cel i prowadzona przez niego drużyna zajęła 15. miejsce w lidze. Po ostatnim ligowym spotkaniu, z Bayernem Monachium, Holender postanowił jednak zrezygnować ze swojej posady.

- Przychodziłem tutaj z jasnym celem - utrzymać drużynę w lidze. To był bardzo trudny i intensywny czas. A dla mnie jedno z najtrudniejszych zadań w trenerskiej karierze. Ale udało nam się zrealizować zadanie, z czego jestem bardzo dumny - powiedział na konferencji prasowej Stevens.

Fredi Bobic, dyrektor sportowy VfB, przekazał trenerowi wyrazy wdzięczności za realizację zadania, które przed nim postawiono i zapewnił, że włodarze klubu rozumieją decyzję Holendra.

Huub Stevens zadeklarował, że przez wzgląd na sprawy osobiste musi zakończyć współpracę z niemieckim klubem i jest bardzo zadowolony, że udało mu zachować w Stuttgardzie ekstraklasowy byt. Holender powiedział również, że decyzję o rozbracie z futbolem miał podjąć już po zakończeniu swojej pracy w greckim PAOKu Saloniki, jednak w marcu przystał na propozycję niemieckiego klubu.

60-letni trener prowadził już niemieckie kluby - Schalke 04, Hertę, FC Köln oraz HSV. Pracował również w Austrii, Grecji i w swoim rodzimym kraju, Holandii. ŹRÓDŁO
VfB Stuttgart
TAGI: Huub Stevens Trenerzy Niemcy Holandia VfB Stuttgart
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0155 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.