Oficjalnie: Stokowiec trenerem Zagłębia

4 lata temu
Czy Stokowiec uratuje Zagłębie przed spadkiem?

Zarząd Zagłębia Lubin postanowił zwolnić Oresta Lenczyka. Jego miejsce zajął Piotr Stokowiec.

Zwolnienie Lenczyka było przewidywane od dłuższego czasu. Wraz z przyjściem 71-latka do Lubina oczekiwano lepszej gry zespołu, a przede wszystkim punktów, niezbędnych do utrzymania się w Ekstraklasie. O ile można było się doszukać trochę ładniejszej dla oka gry niż za kadencji trenerów Buczka oraz Hapala, to sytuacja "Miedziowych" w tabeli nie polepszała się, a z każdą kolejką scenariusz spadku do pierwszej ligi stawał się coraz bardziej realny.

– Objęcie pierwszej drużyny przez Piotra Stokowca to więcej niż zmiana trenera. To wprowadzenie i konsekwentna realizacja idei jeden klub - jedna koncepcja, co oznacza ścisłą współpracę sztabu pierwszej drużyny z  akademią piłkarską. Stawiamy na większą niż dotychczas obecność wychowanków klubu pierwszym składzie oraz skuteczny skauting na terenie Polski. To projekt na lata - oznajmił prezes klubu.

41-letni Stokowiec był w przeszłości zatrudniony w m.in. Polonii Warszawa oraz Jagiellonii Białystok.

Zagłębie Lubin plasuje się aktualnie w strefie spadkowej, mając szesnaście punktów na koncie. Aby uniknąć degradacji do niższego szczebla rozgrywek, "Miedziowi" muszą punktować w ostatnich kolejkach ligi. Ostatnim zespołem, niezagrożonym spadkiem jest Cracovia, która posiada 20 "oczek".ŹRÓDŁO
Zagłębie Lubin
TAGI: Oficjalnie Piotr Stokowiec Orest Lenczyk Polska Zagłębie Lubin
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.015 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.