Arsenal walczy o utalentowanego nastolatka z Belgii

4 lata temu
Młody Belg może przebierać w ofertach |fot. RSCA

„Kanonierzy” wzięli na celownik 15-letniego zawodnika Anderlechtu Blruksela Jasona Eyengę-Lokilo. Nastolatek na początek ma przebyć tygodniowe testy w Londynie.

Jason Eyenga-Lokilo jest ofensywnym pomocnikiem i najczęściej występuje na pozycji typowej „dziesiątki”. Na boisku jest kreatywny i dobrze czuje się przy piłce. 15-latek świetnie czyta grę i potrafi popisać się błyskotliwym podaniem. Oprócz tego cechuje się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.
 
Kolejny diament wyprodukowany przez akademię Anderlechtu ma szansę trafić na Wyspy. Arsène Wenger jest zainteresowany zakontraktowaniem młodego Belga i chce go zaprosić na testy do Londynu. 
 
Na taką sytuację nie chce przystać Anderlecht, który boi się straty kolejnego talentu wielkiego kalibru, jak to miało miejsce choćby z Adnanem Januzajem, który opuścił stołeczny klub na rzecz Manchesteru United za niewiele ponad pół miliona euro. Belgowie wysunęli swojemu wychowankowi propozycję nowego kontraktu, ale rodzice którzy reprezentują nastolatka, w szczególności ojciec , nie są z niego zadowoleni. Arsenal może się okazać w tym wypadku najlepszym wyjściem. 
 
Steve Morrow, szef akademii Arsenalu, obserwował Lokilo podczas ostatniego meczu z Lierse SK i po wszystkim zaprosił Belga na testy do Londynu. Motywował to nie chęcią sprawdzenia talentu Jasona, gdyż śledzi jego postępy od dwóch lat, ale sprawdzeniem jak poradzi sobie w zupełnie nowym otoczeniu.
 
Wiadomo, iż z zawodnikiem kontaktowali się również przedstawiciele Aston Villi, Liverpoolu oraz Manchesteru City, a także kluby francuskie: Olimpique Lyon oraz PSG


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Jason Eyenga-Lokilo RSC Anderlecht Arsenal FC Belgia Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.015 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.