Mourinho znów poprowadzi Porto

4 lata temu
Deco zostanie uhonorowany w specjalnym meczu | Fot. Wikipedia

José Mourinho, Lionel Messi oraz Ronaldinho znaleźli się na liście uczestników specjalnego meczu rozgrywanego dla uhonorowania Andersona Luísa de Souzy, znanego jako Deco.

W spotkaniu tym zmierzą się drużyny "FC Porto '04" oraz "FC Barcelona '06". Mourinho, który aktualnie jest szkoleniowcem Chelsea FC, poprowadzi portugalską stronę tej specyficznej rywalizacji. Jego przeciwnikiem na trenerskiej ławce będzie Frank Rijkaard, który wcieli się w rolę szkoleniowca zespołu Barcelony.

Swoją obecność potwierdzili już także m.in.: Lionel Messi, Ronaldinho, Samuel Eto'o czy Henrik Larsson. Natomiast Xavi i Andrés Iniesta uzależnili swój udział w tym wydarzeniu od ich stanu fizycznego po zakończeniu zbliżających się mistrzostw świata.

Ciekawostką jest fakt, że Messi debiutował w pierwszym zespole Barcelony na stadionie FC Porto, Estádio do Dragão, na którym zaplanowano ten specjalny mecz. Jak sam zapewnił, możliwość ponownego występu u boku Ronaldinho będzie dla niego nie lada wyzwaniem.

- Ronaldinho ułatwił mi wiele rzeczy - stwierdził Messi. - Jest on odpowiedzialny za wiele pozytywnych zmian w Barcelonie. Przed jego przybyciem na Camp Nou sprawy nie miały się tutaj najlepiej, a on to kompletnie odmienił - skwitował.

Deco zakończył swoją bogatą karierę zawodniczą w tym roku. Po wyrobieniu sobie nazwiska w barwach FC Porto, przeszedł w 2004 roku do Barcelony. Później zaliczył epizod w Premier League w zespole Chelsea, a buty na kołku zawiesił będąc piłkarzem Fluminense.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: José Mourinho Lionel Andrés Messi Samuel Eto'o Fils Ronaldinho Trenerzy Portugalia Deco Hiszpania Chelsea FC FC Barcelona
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0202 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.