Kaka odejdzie z Milanu?

4 lata temu
Kaka odejdzie z Milanu? | fot. Uefa

Kaka przyznał, że nie jest pewien jaka przyszłość czeka go w AC Milan. Rosną spekulacje dotyczące transferu Brazylijczyka.

Pomocnik powrócił na San Siro we wrześniu 2013 roku po zerwaniu kontraktu z Realem Madryt. W Hiszpanii 32-latek spędził cztery ostatnie lata, ale nie udało mu się powtórzyć dyspozycji z okresu, gdy po raz pierwszy grał w barwach Milanu, kiedy to wysoka forma pozwoliła mu w 2007 roku na otrzymanie nagrody Piłkarza Roku.

Kaka po powrocie do Włoch pokazał część swojego dawnego potencjału, notując dziewięć trafień w 36 występach. Jego wysiłek okazał się jednak niewystarczający, by otrzymać miejsce w składzie Brazylii na Mistrzostwa Świata. Z kolei Milan sezon w Serie A zakończy co najwyżej na szóstym miejscu.

Media sugerują, że może być to ostatni sezon zawodnika we włoskim w klubie, jako że jest on silnie łączący z przenosinami do MLS. Sam Kaka podkreśla jednak, że nie podjął jeszcze żadnej decyzji i wciąż jest związany z Milanem.

- Sytuacja na rynku transferowym jest trudna. Uważam, że częścią włoskiej kultury są rozmowy dotyczące przyszłości, ale to wywołuje jedynie niepokój. Od czasu mojego ostatniego pobytu tutaj i czasu spędzonego w Madrycie zawsze krążyły plotki na mój temat – powiedział Kaka.

- Spędziłem w Mediolanie najlepsze lata swojej kariery. Mam świetne relacje z fanami i klubem. W tym sezonie grałem zdecydowanie więcej niż wcześniej w Realu. Cieszę się, że mogę być wzorem dla młodszych piłkarzy, gdyż muszą zrozumieć, czym jest gra dla takiego klubu jak AC Milan – stwierdził 32-latek.

Aktualna umowa Kaki wygasa w 2015 roku. W jego kontrakcie jest jednak rzekomo zapis, który pozwala mu odejść z klubu, jeśli zespołowi nie uda się zająć pozycji gwarantującej miejsce w Lidze Mistrzów.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Ricardo Izecson dos Santos Leite AC Milan Włochy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0154 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.