Wenger zostaje w Arsenalu

4 lata temu
Arsène Wenger nigdzie się nie wybiera |for. Arsenal FC

Do tej pory przyszłość Francuza w Arsenalu nie była jasna, a jego kontrakt obowiązywał do końca sezonu. Po wczorajszym sukcesie Wenger zadeklarował, iż pozostanie szkoleniowcem „Kanonierów”.

Pomimo, iż obecna umowa menadżera kończy się z bieżącym sezonem, Francuz nie chciał rozmawiać o przyszłości, aż do ostatniego meczu. Zarzucano mu, że jak na 18 lat spędzonych w Arsenalu zdobył bardzo mało trofeów, w tym ostatnie aż dziewięć lat temu. Teraz jednak poprowadził swoich podopiecznych do sukcesu w Pucharze Anglii i kiedy pierwszy szał po zwycięstwie opadł Arsène Wenger z uśmiechem na twarzy zadeklarował nieoficjalnie, iż zwiąże się z klubem na kolejne lata. Oficjalnie stanowisko klubu zostanie prawdopodobnie wystosowane w ciągu kilku najbliższych dni.
 
Francuz przyznał, że mecz był bardzo ciężki i nerwowy, ale jego zawodnicy bardzo dobrze sobie z nim poradzili. Pochwalił piłkarzy za to, że potrafili się podnieść po tym jak stracili dwie bramki już na początku spotkania w wyniku dobrej gry Hull City.
 
- To bardzo ważne dla tej drużyny, to taki punkt zwrotny, który pozwoli nam iść naprzód i zdejmie presję z naszych barków – skomentował sukces 65-latek.
 
- W kilku meczach tego sezonu odnieśliśmy porażki, ale da nam to wiarę i pewność. Ostatecznie mamy 79 punktów, dobrze spisaliśmy się w Lidze Mistrzów i wygraliśmy Puchar Anglii. Byliśmy konsekwentni, ale potrzebowaliśmy wygrać trofeum.


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Arsène Wenger Arsenal FC Anglia Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0151 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.