Oficjalnie: Giggs zakończył karierę

4 lata temu
Giggs zakończył piłkarską karierę | Fot. Manchester United FC

Ryan Giggs, zostając asystentem Louisa van Gaala w Manchesterze United oficjalnie ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery.

Walijczyk w koszulce „Czerwonych Diabłów” wystąpił 963 razy. Na oficjalnej stronie klubu został opublikowany otwarty list Giggsa do fanów.

Dziś jest fantastyczny dzień dla Manchesteru United. Jestem zachwycony, że będę mógł pracować z tak wielkim trenerem jak Louis van Gaal. Jestem pewien, że klub będzie się rozwijał pod jego kierownictwem.

Chciałbym również skorzystać z okazji, aby ogłosić moje przejście na piłkarską emeryturę. Rozpoczynam nowy, ekscytujący rozdział w moim życiu, jako asystent menedżera Manchesteru United. Jestem niezwykle dumny, szczęśliwy i zaszczycony, że mogłem reprezentować największy klub na świecie. Zawsze moim marzeniem było grać dla Manchesteru United, a mimo to martwi mnie fakt, że już nigdy nie będę miał okazji założyć koszulki i zagrać jako piłkarz. Miałem na tyle szczęścia, że mogłem grać z najlepszymi piłkarzami na świecie, pracować pod kierownictwem niesamowitego Sir Alexa Fergusona, a przede wszystkim grać dla najlepszych fanów w świecie piłki nożnej. Zawsze czułem i doceniałem wasze wsparcie. Chciałbym również podziękować całemu zapleczu i wsparciu zespołów jakich mamy i mieliśmy w Manchesterze na przestrzeni lat. Nie osiągnęlibyśmy tylu sukcesów bez dalszego poświęcenia i zaangażowania. Nie wygrałbym 34 trofeów bez was. Chciałbym również podziękować mojej rodzinie, przyjaciołom za całą ich miłość i wsparcie.

Dzisiejszy dzień to początek nowego rozdziału pełnego wielu emocji, ogromnej dumy i smutku.  Mam nadzieję, że fani United będą dzielić i przekazywać moje przekonanie, że klub, zarząd i właściciele robią wszystko, by powrócić do tego Manchesteru, do którego jesteście przyzwyczajeni. Mam nadzieję, że będziecie na każdym kroku tej drogi. Największym fanom światowego futbolu dziękuję, że mogłem cieszyć się każdą minutą gry dla was i stanowić część największego i najlepszego klubu na świecie.

Ryan Giggs z Manchesterem United zdobył trzynaście mistrzostw Anglii, cztery Puchary Anglii, cztery Puchary Ligi, dziewięć Tarcz Wspólnoty, dwie Ligi Mistrzów, Puchar Zdobywców Pucharów, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwo Świata.ŹRÓDŁO
Manchester United FC
TAGI: Oficjalnie Ryan Joseph Giggs Manchester United FC Koniec kariery Walia Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.