Zola: Angielscy juniorzy na poziomie hiszpańskich

4 lata temu
Gianfranco Zola | fot. uefa.com

Za niecały miesiąc Anglia zmierzy się z reprezentacją Włoch na mundialu w Brazylii. O obu drużynach wypowiedział się były włoski piłkarz, grający także w angielskim zespole, Gianfranco Zola.

- Obie ekipy są bardzo podobne. Nikt w Anglii nie ma wielkich oczekiwań co do mistrzostw, tak samo jak we Włoszech. Wiemy, że są lepsze zespoły od włoskiego i angielskiego, które rzeczywiście mogą wywalczyć mistrzostwo świata, ale to może pomóc ze względu na presję – ocenił reprezentant Włoch.

Zola wskazuje jednak na ostatnie turnieje, gdy „Azzuri” stanęli na wysokości zadania i przekroczyli oczekiwania wszystkich kibiców. – W moim kraju presji być nie powinno, ale to może im pomóc. Spójrz na rok 2006. Niewielu ludzi spodziewało się, że Włosi wygrają mundial w Niemczech, a oni to zrobili – przypomniał.

- Jest to jedna z najtrudniejszych grup i bardzo trudnym pytaniem jest to, kto awansuje z tego grona. Urugwaj, Włochy i Anglia – te trzy drużyny będą się oczywiście liczyć, ale bardzo trudno jest tu wskazać dwa najlepsze zespoły. Warto pamiętać też o Kostarycę, która jeszcze może zaskoczyć fanów – podkreślał.

- Anglia ma młody skład, jednak pomimo tego i tak byłem pod wrażeniem tych chłopaków w obecnym sezonie. Mają potencjał, by stać się najlepszymi zawodnikami na świecie. Jeśli możesz mieć ducha walki z tej reprezentacji, a następnie dodasz te bardzo bystre i techniczne umiejętności, to myślę, że przyszłość może należeć do nich – kontynuował.

- Do wspomnianej już mieszanki młodych graczy dodaj Gerrarda i Rooneya i masz wtedy świetne połączenie. Ponadto Sturridge strzela dużo bramek i ma wspaniałe umiejętności, a poza tym Anglia ma jeszcze wielu dobrych piłkarzy o klasie międzynarodowej. Oni posiadają umiejętności i styl podobne do poziomu zawodników hiszpańskich, co jest dobrą wiadomością – dodał.

Legenda Chelsea mecz zaplanowany na 14 czerwca widzi jako trudny pojedynek. – To będzie bardzo ważne, aby nie zostać rozbitym już w pierwszym meczu. Remis będzie odpowiedni – przyznał.ŹRÓDŁO
Four Four Two
TAGI: Gianfranco Zola Włochy Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0155 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.