Ekstraklasa: Przyjęto regulamin rozgrywek na sezon 2014/2015

4 lata temu
Formuła rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy nie ulega zmianom / Grafika: Ekstraklasa

Do zakończenia zmagań ligowych pozostały jeszcze trzy kolejki, jednak wiemy, że w przyszłym sezonie rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy rozgrywane będą w tej samej formule, co trwające.

Na wtorkowym spotkaniu, przedstawiciele wszystkich klubów Ekstraklasy jednomyślnie zarekomendowały przedłożenie Zarządowi PZPN Regulaminu Rozgrywek i Terminarza na sezon 2014/2015, opartego o system rozgrywek tożsamy z obowiązującym w sezonie 2013/2014.

Zarząd Ekstraklasy S.A. przesłał wszystkie dokumenty do władz związku centralnego w celu ich potwierdzenia. Decyzja odnośnie Regulaminu Rozgrywek i Terminarza na przyszły sezon zostanie podjęta na najbliższym posiedzeniu Zarządu PZPN, które planowane jest na 26 maja.

Jeśli propozycja klubów ekstraklasowych i Ekstraklasy S.A. zostanie zaakceptowana, to w przyszłym sezonie rozgrywki piłkarskie na poziomie ekstraklasowym, będą się odbywać według tych samych zasad, co trwające obecnie.

Najistotniejszą zmianą, dotyczącą formuły rozgrywek, która po raz pierwszy obowiązuje od sezonu 2013/2014, jest wprowadzenie dodatkowych siedmiu kolejek ligowych, przy jednoczesnym podzieleniu ligi na dwie grupy, umownie zwane - grupą "spadkową" oraz grupą "mistrzowską". ŹRÓDŁO
Ekstraklasa
TAGI: Polska T-Mobile Ekstraklasa
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0183 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.