Pierwsza konferencja prasowa nowego szkoleniowca Barcelony

4 lata temu
Luis Enrique | fot. FC Barcelona

W środę 21 maja odbyła się oficjalna prezentacja nowego trenera „Blaugrany”, Luisa Enrique. Na swojej pierwszej konferencji prasowej w roli szkoleniowca „Katalończyków” wypowiedział się on na temat nowej pracy i planów z nią związanych.

- Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności związanej z tym stanowiskiem, ale nie ukrywam, że nie mogę się doczekać uczucia, kiedy po raz pierwszy usłyszę hymn na stadionie. To wyjątkowy dzień, ponieważ zaczynamy tworzyć nową „Barcę”. Nie boję się tego, to jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu – zaczął były opiekun Celty Vigo.
 
- Moja drużyna będzie atakowała, chcemy grać efektowny i skuteczny futbol, który jest uwielbiany na całym świecie. To oznacza, że będziemy musieli się także dobrze bronić. Będę rozmawiał z zawodnikami na temat taktyki, jednak nie uważam, że powinienem krzyczeć i wydawać rozkazy, mamy wspólny cel, więc oczekuję przede wszystkim ciężkiej pracy na treningach i zaangażowania. Rola trenera to bycie liderem. Muszę wiedzieć, w jaki sposób porozumiewać się z grupą, jak kontrolować ich charaktery oraz jak ich motywować. Wierzę, że uda mi się zrobić wiele pozytywnego dla tego zespołu – dodał.
 
Oprócz tego, o nowym nabytku wicemistrza Hiszpanii w samych superlatywach wypowiadali się również prezes i dyrektor sportowy Barcelony:
 
- Jestem szczęśliwy, że możemy powitać u nas starego przyjaciela, jakim jest Luis. On jest zdolny i pracowity, co daje nam powód do optymizmu i pozytywnego nastawienia. Kiedy przestał trenować rezerwy, czułem, że nie będzie to długie rozstanie z naszym klubem - powiedział szef „Blaugrany” Josep Maria Bartomeu.
 
- To człowiek, który nie boi się wyzwań. On zna naszą filozofię i wierzę, że jest w pełni gotowy - skomentował odpowiadający w Barcelonie za sprawy sportowe Andoni Zubizaretta.
 
Autor: Bartosz Zakrzewski


ŹRÓDŁO
FC Barcelona
TAGI: Luis Enrique FC Barcelona Hiszpania
Zobacz również
Cazorla wraca do Hiszpanii!
5 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.017 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.