Mazzarri: Zostaję w Interze

4 lata temu
Trener Interu pozytywnie ocenił wyniki drużyny z poprzedniego sezonu / Fot. Inter Mediolan

Trener Interu Mediolan, Walter Mazzarri, podczas kończącej sezon konferencji prasowej, podsumował i ocenił tegoroczne osiągnięcia swojego klubu.

Mazzarri okazał się bardzo wyrozumiały dla dziennikarzy i długo odpowiadał na zadawane pytania. Najważniejszym wątkiem, poruszonym przez trenera, byłakwestia jego dalszej pracy w mediolańskim klubie. 

- Oczywiście, że zostaje, wiąże mnie z klubem umowa. Po spotkaniu, w którym zapewniliśmy sobie awans do Ligi Europejskiej otrzymałem telefon od prezesa klubu, pana Ericka Thohira, który pogratulował mi sukcesu i realizacji zamierzonego celu. To samo uczynił prezes Moratti. To było dla mnie bardzo ważne i dało mi ogromną satysfakcję - powiedział Mazzarri.

Włoch zakomunikował mediom, że często na konferencjach prasowych wstrzymywał się od odpowiedzi na niektóre pytanie, gdyż jak podkreślił, wolał z odpowiedziami poczekać do końca sezonu. Trener Interu ocenił kwalifikacje do przyszłorocznej edycji Ligi Europy jako sukces. 
- Nie rozumiem jak można krytycznie podchodzić do rezultatów z tego sezonu. Założyliśmy sobie awans do europejskich pucharów i cel został zrealizowany. Jeśli popatrzymy gdzie byliśmy u początku sezonu, a gdzie jesteśmy teraz, to widać jak wielką pracę wykonaliśmy. Awans do Ligi Europejskiej uważam za sukces, bo na starcie sezonu, nasz sukces nie wydawał się tak pewny - podsumował Mazzarri.

Włoski szkoleniowiec skierował podziękowania pod adresem całego sztabu szkoleniowego, który zdaniem Włocha, odegrał kluczowe znaczenie w sukcesie Interu w tym sezonie.

- Czy popełnił jakieś błędy? Każdy z nas mógłby być jeszcze lepszy, to dotyczy również mnie. Jestem przekonany, że z zakończonego sezonu łatwiej będzie znaleźć więcej pozytywnych, niż negatywnych aspektów - zwrócił uwagę 52-latek.

- Piero Ausilio przedstawił mi już wszystkie szczegóły odnośnie przedłużenia kontraktu. Dla mnie najważniejsze jest to, że ludzie w klubie potrafią rzetelenie ocenić Twoją pracę - podkreślił Mazzarri.

Trener "Nerazzurri" zapowiedział, że z dniem pierwszego spotkania z piłkarzami w trakcie przygotowania do nowego sezonu, określi jak będzie wyglądał kolejny sezon, jakie są plany i oczekiwania.

Mazzarri dodał również, że w najbliższym czasie zamierza debatować z włodarzami klubu na temat celów na kolejny sezon oraz omówić kwestie związane ze wzmocnieniem klubu w przerwie letniej.ŹRÓDŁO
Inter Mediolan
TAGI: Włochy Inter Mediolan Walter Mazzarri Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0226 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.