UEFA zamknie stadion PSG?

4 lata temu

Paris Saint-Germain może zostać ukarane przez Komisję Dyscyplinarną UEFA z powodu rasistowskiego zachowania ich kibiców w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z Chelsea.

UEFA rozpoczęła postępowanie przeciwko mistrzom Francji w związku z nieodpowiednim zachowaniem ich kibiców podczas meczu na Parc de Princes. W oficjalnym oświadczeniu można przeczytać: 
 
„Postępowanie dyscyplinarne wszczęto przeciwko Paris Saint-Germain F.C. w dniu 16 maja 2014 r. w odniesieniu do rzekomych wykroczeń na stadionie związanych z rasizmem bądź inną dyskryminacją.  Odpowiednie organy naszej federacji podejmą oficjalną decyzję w tej sprawie 17 lipca 2014 r. i do tego czasu organizacja nie zamierza udzielać żadnych komentarzy.”
 
Przepisy dyscyplinarne UEFA określają jasno kary związane z rasistowskim zachowaniem kibiców. W przypadku pierwszego naruszenia zasad na klub nakłada się karę częściowego zamknięcia trybun. Gdy to nie skutkuje, kolejną sankcją staje się jedno spotkanie bez udziału publiczności i kara grzywny w wysokości 50 000 €. 
 
Ostatecznym sposobem na wyciągniecie konsekwencji w przypadku powtarzających się incydentów jest kara całkowitego zamknięcia stadionu na kilka spotkań, walkower, odjęcie punktów lub nawet wykluczenie z rozgrywek.
 
Autor: Bartosz Zakrzewski


ŹRÓDŁO
SkySports
TAGI: Paris Saint-Germain FC Francja Chelsea FC
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0144 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.