Kobieta poprowadzi mecze Ligue 2

4 lata temu
Stephanie Frappart w przyszłym sezonie poprowadzi mecze Ligue 2 / Fot. Canal +

Francja wyznacza nowe standardy w futbolowym świecie. Najpierw Helena Costa została trenerką Clermont Foot FC, teraz ogłoszono, że w Ligue 2 sędziować będzie Stephanie Frappart.

Stephanie Frappart będzie pierwszą sędziną, która poprowadzi spotkanie na poziomie centralnym we Francji. Frappart od przyszłego sezonu ma prowadzić spotkania na zapleczu francuskiej ekstraklasy.

Do tej pory trzy kobiety sędziowały spotkania na najwyższym poziomie, w męskiej Ligue 1 - Nelly Viennot , Corinne Lagrange i Ghislaine Perron - Labbé , lecz pełniły one role asystentów głównego arbitra.

- Czuję się wielce zaszczycona, że w wieku trzydziestu lat awansuje do ligi zawodowej. Do tej pory sędziowałam w ligach krajowych. Jestem również pionierką, ponieważ dostąpię tego zaszczytu jako pierwsza kobieta - powiedziała Frappart.

Francuzka przekonuje, że ma świadomość, że będzie odbierana jak każdy inny sędzia i nie spodziewa się lepszego traktowania przez kolegia sędziowskie. - Mam świadomość, że konkurencja w moim zawodzie jest ogromna. Każda moja pomyłka na pewno zostanie zauważona - deklaruje sędzina. 

- Wiadomo, że na tym poziomie trzeba być bardziej powściągliwym jeżeli chodzi o słownik. Ale sami piłkarze wierzą w nasze umiejętności - zapewnia pierwsza sędzina, która poprowadzi spotkanie Ligue 2.ŹRÓDŁO
Le Express
TAGI: Francja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0156 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.