Powrót Fàbregasa?

4 lata temu
Fabregas zastanawia się nad swoją przyszłością | Fot. Uefa.com

Cesc Fàbregas ponownie zagra w Premier League? Hiszpan myśli o swojej przyszłości i rozważa transfer do jednego z zespołów ligi angielskiej. Chętnych na jego pozyskanie oczywiście nie brakuje.

Cesc Fàbregas poważnie zastanawia się nad swoją przyszłością w FC Barcelona. Reprezentant Hiszpanii uważa, że klub chce na siłę sprzedać go do jednego z angielskich zespołów, by otrzymane w zamian pieniądze przeznaczyć na letni remont drużyny.

Sprzedaż Fàbregasa znacząco podreperowałaby budżet drużyny wicemistrza Hiszpanii. A tego z pewnością w tej chwili „Duma Katalonii” potrzebuje. Transfer Neymara oraz nowy kontrakt Leo Messiego dały się we znaki finansom hiszpańskiego zespołu, wielkimi krokami zbliża się również letnie okno transferowe, a wraz z nim ewentualne wzmocnienia. Każdy funt i euro w klubowej kasie będą więc na wagę złota.

Wychowanek Barcelony znajduje się w kręgu zainteresowań czterech zespołów - Arsenalu, Manchesteru United, Chelsea oraz Manchesteru City. W najlepszej pozycji znajdują się „Kanonierzy”, ponieważ w porozumieniu zawartym z Barceloną przy okazji odejścia Hiszpana z Londynu został zawarty zapis o możliwości wykupienia pomocnika przez Arsenal za kwotę wynoszącą około 25 milionów funtów.

Drugą opcją jest transfer do Manchesteru United. Van Gaal na pewno będzie poszukiwał na rynku wartościowego środkowego pomocnika, wokół którego będzie mógł zbudować zespół na następny sezon.

Najmniej prawdopodobny wydaje się ruch ze strony Chelsea oraz Manchesteru City, gdyż oba kluby mają problemy z dostosowaniem się do zasad finansowego fair play.

Kontrakt Fàbregasa z "Blaugraną" jest ważny jeszcze przez dwa lata.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: FC Barcelona Francesc Fàbregas Soler Arsenal FC Manchester United FC Chelsea FC Manchester City FC Hiszpania Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0161 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.