Diego Simeone: Decyzje kadrowe będą podejmowane w ostatniej chwili

3 lata temu
Simeone nie czuje wielkiej presji przed sobotnim meczem / Fot. UEFA

Diego Simeone na piątkowej konferencji prasowej zapowiedział, że decyzja o występie Diego Costy i Ardy Turana w sobotnim finale Ligi Mistrzów będzie podjęta w ostatniej chwili.

Argentyńczyk nie określił jak duże są szanse na występ dwójki zawodników, borykających się w ostatnich dniach z urazami. Simeone zapewnił, że decyzja o ewentualnym występie Hiszpana oraz Turka będzie zależała od ich przydatności w drużynie. Trener Atlético Madryt zapowiedział, że jeśli Costa i Turan nie dojdą do pełnej sprawności, to nie zamierza wystawiać ich w pierwszym składzie na mecz z Realem.

- Diego Costa zostanie zbadany jeszcze dzisiaj. Wczoraj czuł się lepiej, ale musimy zobaczyć jak jest teraz. Arda i Diego są bardzo ważnymi elementami naszej drużyny, ale nie będę kierował się nazwiskami przy ustalaniu składu. Równie dobrze zagrać mogą dwaj inni zawodnicy - zapowiedział Simeone.

Pomimo, że dla Atletico to będzie jeden z najważniejszych dni w historii klubu, to argentyński trener nie czuje aż tak wielkiej presji. - Czuję się dobrze i wiem, że jestem odpowiedzialny za drużynę. Ale to jest tylko jeden mecz. Wiem, co mam robić, muszę się skupić na tym właśnie meczu i ignorować wszelkie czynniki z zewnątrz - zapewnia trener Atlético.

Szkoleniowiec mistrzów Hiszpanii w samych superlatywach wyraził się o swoich podopiecznych, mówiąc, że zrobili ogromny postęp od momentu, w którym objął drużynę. - Pasja, jedność i oddanie - to wartości, które wyniosły moich zawodników ponad poziom zwykłych sportowców - podkreślił Argentyńczyk.

Simeone po krótce odniósł się również do sobotniego rywala, ekipy Realu Madryt: - Nie wiem czego możemy się po nich spodziewać. Przeanalizowaliśmy różne warianty ich gry. My będziemy się starali pokrzyżować im plany i kontrolować grę przez całe spotkanie - zapowiedział szkoleniowiec mistrza Hiszpanii. 

ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Diego Simeone Hiszpania Trenerzy Real Madryt CF Atlético Madryt
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.