Oficjalnie: Dziewięciu piłkarzy odchodzi z Newcastle

4 lata temu
To był ostatni sezon Ameobiego w Newcastle |fot. Newcastle United

Klub z St James’ Park ogłosił listę zawodników, którzy opuszczą zespół wraz z końcem sezonu. Wśród nich znalazła się żywa legenda klubu – Shola Ameobi.

Większość piłkarzy, którzy rozstaną się ze „Srokami” ma do wypełnienia ostatnie dni swojego kontraktu z klubem lub też wraca do swoich macierzystych klubów z wypożyczeń. Do Queens Park Rangers powróci Loïc Rémy, na którym w Newcastle głównie spoczywało zadanie zdobywania bramek i który został najlepszym strzelcem zespołu z 14 golami w 27 występach. Podobnie sytuacja ma się z Luukiem do Jongiem, który był wypożyczony do Anglii z Borussi Mönchengladbach. 
 
Pomocnikom Danowi Goslingowi i Conorowi Newtonowi nie zaoferowano pozostania w klubie, dlatego Ci zawodnicy od nowego sezonu wzmocnią odpowiednio Bournemouth i Rotherham United.
 
Z klubem po 14 latach rozstanie się też Shola Ameobi. 32-letni Nigeryjczyk w czasie swojego pobytu w Newcastle pojawiał się na murawie 397 razy i 79 razy trafiał do siatki rywali. Napastnik zostanie zapamiętany szczególnie ze strzelenia gola Barcelonie na Camp Nou w grudniu 2002 roku oraz dzięki zazwyczaj świetnym występom przeciwko Sunderlandowi w derbach Tyne-Wear.
 
Klub opuszczą również Michael Richardson, Steven Logan, Brandon Miele i Jonathan Mitchell.
 
Menadżer  „Srok” Alan Pardew w imieniu klubu podziękował wszystkim graczom, a w szczególności Ameobiemu. Podkreślił jego przywiązanie do klubu i wielką rolę jaką w nim odegrał.
 
Shola Ameobi również podziękował klubowi i wyjaśnił swoje odejście: - Obie strony stwierdziły, że to odpowiedni moment na rozstanie.
 
- Spędziłem w Newcastle całą moją karierę i cieszyłem się każdą chwilą tutaj, przywdziewałem tę koszulkę z dumą. Teraz jednak chcę zacząć nowy rozdział w swojej karierze. Mam nadzieję, że kiedyś tu wrócę i chociaż częściowo spłacę zaufanie jakim mnie obdarzono.


ŹRÓDŁO
Newcastle United
TAGI: Oficjalnie Newcastle United Shola Ameobi Loïc Rémy Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0142 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.