Polanski rezygnuje z gry w kadrze

4 lata temu
Polanski | fot. Bundesliga

Piłkarz TSG 1899 Hoffenheim Eugen Polanski poinformował, że nie wystąpi w polskiej drużynie narodowej do momentu, kiedy selekcjonerem kadry jest Adam Nawałka.

28-letni zawodnik udzielił ostrego wywiadu na stronie polsatsport.pl, gdzie bez ogródek skrytykował trenera reprezentacji i jasno zadeklarował: 
- Rezygnuję do czasu, gdy trenerem kadry jest Adam Nawałka.
 
Polanski ma żal do selekcjonera, że ten nie wyraził zrozumienia dla jego nieobecności na zgrupowaniu przed meczem z Niemcami.
 
- Kiedy dyrektor Rosen dowiedział się o meczu z Niemcami tylko się śmiał. Pytał mnie kto to w ogóle wymyślił? Powiedział, że nie pojadę i już (…)PZPN ma dokumenty potwierdzające to, że Hoffenheim odmówił zwolnienia Polanskiego. Nawet niemiecka federacja DFB dwa razy wysyłała pisma i nic! – broni się piłkarz.
 
Oprócz sprawy ostatniego zgrupowania, „kością niezgody” jest odmowa przyjazdu Polanskiego na najbliższy, letni obóz kadry (przed meczem z Litwą), który ma być ostatnią okazją dla Nawałki do sprawdzenia i wyselekcjonowania graczy na eliminacje do Mistrzostw Europy 2016. W tym wypadku Polanski przyjmuje inną linię obrony, przyznaje że to jego decyzja o rezygnacji z przybycia, lecz wynikająca w dużej mierze z nacisków klubu.
 
- Trener pozostawił wybór mi. Niby to była moja decyzja, ale czułem, że mógłbym mieć w klubie problemy (…) Klub chce, żeby zawodnik, który zagrał ponad 30 meczów w sezonie, odpoczął. Rozumiem to. Prawda jest taka, że wszyscy piłkarze stukali się w głowę, kiedy dowiedzieli się o terminie zgrupowania. Nie znam drugiej reprezentacji, która robi obóz na kilka dni w trakcie urlopów.
 
Selekcjoner reprezentacji Polski jeszcze przed wywiadem piłkarza dla polsatsport.pl nie pozostawił wątpliwość, że w czasie jego kadencji najprawdopodobniej nie ujrzymy Polanskiego w biało-czerwonych barwach. Nawałka na oficjalnej stronie PZPN poinformował:
 
- Wśród powołanych nie ma też Eugena Polanskiego. Jego brak gotowości udziału w zgrupowaniu przed meczami z Niemcami i Litwą zamyka mu na dziś drogę do reprezentacji narodowej.
 
Sprawa na tę chwilę wydaje się klarowna, w najbliższym czasie nie ujrzymy byłego gracza niemieckiej młodzieżówki w seniorskiej kadrze Polski. Licznik Polanskiego stanął więc na 19 meczach.
 
Autor: Maks Dyluś


ŹRÓDŁO
Polsat Sport, PZPN, Transfery.info
TAGI: Eugen Polanski Polska TSG 1899 Hoffenheim Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0133 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.