Oficjalnie: Nykiel i Budziński na dłużej w Cracovii

4 lata temu
Budziński będzie liderem zespołu? | Fot. Cracovia

Krzysztof Nykiel i Marcin Budziński przedłużyli swoje kontrakty z Cracovią.

Pierwszy z nich występuje w zespole "Pasów" od sezonu 2011/12. 31-letni obrońca do tej pory dla ekipy z Krakowa rozegrał 45 ligowych spotkań, w którcyh zdobył dwie bramki. Nowa umowa Nykiela wiąże go z klubem do końca czerwca 2015 roku.

- Cracovia to drużyna bliska memu sercu, dlatego cieszę się, że będę dalej mógł reprezentować jej barwy - powiedział zawodnik.

- Krzysiek swoją postawą na boisku, szczególnie w ostatnich meczach, udowodnił, że jest piłkarzem na którego można liczyć. Dlatego będzie dalej z nami. Osobną kwestią, ale równie ważną jest to, że on naprawdę utożsamia się z naszym klubem - dodał Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy.

Z kolei Budziński trafił do zespołu z Krakowa w lipcu 2012 roku z Arki Gdynia za 40 tysięcy euro i na razie ma na swoim koncie 53 gier dla popularnych "Pasów", dla których strzelił pięć goli oraz zanotował pięć asyst. Nowy kontrakt 23-letniego pomocnika wiąże go z Cracovią do końca czerwca 2017 roku.

- Bardzo nam zależało na tym, aby zatrzymać Marcina. "Budzik" wpisuje się wręcz modelowo w scenariusz budowy zespołu, widzimy w nim kandydata na lidera Cracovii, dlatego bardzo się cieszymy, że zostanie z nami na dłużej - powiedział Piotr Burlikowski.

- Oczywistą sprawą jest to, że się cieszę. Dobrze czuję się w Krakowie i ze swojej strony obiecuję, że będę starał się grać jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że już w kolejnym sezonie zagramy o coś więcej niż tylko utrzymanie - stwierdził Budziński.ŹRÓDŁO
Cracovia
TAGI: Krzysztof Nykiel Marcin Budziński Cracovia Oficjalnie Polska
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0259 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.