Oficjalnie: Baumgartner trenerem Austrii Wiedeń

4 lata temu
Baumgartner

Klub z Wiednia potwierdził dziś za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej zakontraktowanie nowego szkoleniowca, Geralda Baumgartnera. Austriak związał się z nowym pracodawcą dwuletnią umową z możliwością jej przedłużenia.

Drużyna ze stolicy szukała trenera z powodu zwolnienia w lutym Chorwata Nenada Bjelicy, którego do końca sezonu zastępował Herbert Gager, dotychczasowy opiekun zespołu młodzieżowego. 
 
Nowy nabytek 24-krotnego mistrza Austrii ma na swoim koncie sensacyjne zdobycie Pucharu Austrii z trzecioligowym FC Pasching w sezonie 2012/2013 oraz doprowadzenie do finału tych rozgrywek w ubiegłym sezonie drugoligowego SKN Sankt Pölten, co zagwarantowało obydwu wyżej wymienionym zespołom niespodziewany start w eliminacjach Ligi Europejskiej.
 
- Nie mogę się doczekać wyzwań i rozmaitych zadań związanych z pracą tutaj. Wiem, jak wielki to klub i postaram się wdrożyć swój styl do drużyny tak szybko, jak to możliwe. Wymagam bardzo dużo od siebie jak i od całego zespołu. Im ciężej będziemy pracować, tym szybciej uda się nam zrozumieć i wdrożyć nową filozofię gry. Cieszę się niezmiernie z pracy z zawodnikami takiej klasy – powiedział 49-latek w swojej pierwszej oficjalnej wypowiedzi w roli menadżera Austrii.
 
W minionym sezonie stołeczna drużyna zajęła dopiero czwarte miejsce w lidze, co wykluczyło ją z gry w europejskich pucharach. 
 
Autor: Bartosz Zakrzewski


ŹRÓDŁO
Austria Wiedeń
TAGI: Oficjalnie Austria Wiedeń Trenerzy Gerald Baumgartner
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0158 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.