Torres: Moje odejście z Liverpoolu spowodowało u Gerrarda depresję

4 lata temu
Fernando Torres w barwach

Fernando Torres ujawnił, że opuszczenie przez niego Liverpoolu trzy lata temu było powodem wielkiej traumy, jaką przeżył jego przyjaciel Steven Gerrard.

Hiszpański napastnik odszedł z Liverpool FC do Chelsea w styczniu 2011 roku, a kwota transferu osiągnęła aż 50 milionów funtów. W barwach „The Reds” spędził najlepszy okres w swojej karierze klubowej, strzelając 81 goli w 142 meczach. Wszyscy fani wierzyli, że jeszcze przez dłuższy czas będą mogli podziwiać jego grę na Anfield Road, ale rzeczywistość była odmienna od tej, której się spodziewali, bo piłkarz zapragnął spróbować swoich sił w klubie, z którym będzie mógł sięgać po trofea, za taki uznając zespół "The Blues”

Najbardziej zawiedzioną osobą w Liverpoolu był kapitan zespołu Steven Gerrard, co wyjawił Torres w niedawno przeprowadzonym wywiadzie:

- Pewnego dnia podszedł do mnie Steven i powiedział: „Fernando myśl o sobie i zrób to co musisz zrobić”. Ale kiedy powiedziałem mu, że zamierzam przyjąć ofertę Chelsea to był naprawdę załamany. Wyjawienie Gerrardowi mojego odejścia z Liverpoolu było jednym z najcięższych momentów w mojej karierze. Był moim najlepszym kumplem z drużyny i nie sądzę, że znajdę równie dobrego w przyszłości. Byliśmy dla siebie stworzeni .

W następnej części wypowiedzi „El Niño” wyjaśnia, co kierowało nim kiedy opuszczał Liverpool:

- Czułem się tam jak król, ale widziałem, że drużyna się rozpada. Sprzedany został Xabi Alonso do Realu, a następnie do Barcelony odszedł Javier Mascherano, obaj będący kluczowymi zawodnikami wyjściowej jedenastki. Pieniądze z tych transferów nie zostały w sposób odpowiedni zainwestowane w ich następców, a ja miałem 27 lat i chciałem zobaczyć, jak to jest podnieść Puchar Mistrzów - Liverpool nie był w stanie mi tego zagwarantować w żaden sposób.

Fernando Torres ostatecznie osiągnął swój cel i zdobył upragniony tytuł z nowym klubem, ale jego forma przez trzy lata w Chelsea była bardzo nierówna, więc często zdarzało się, że był tylko graczem rezerwowym.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Fernando José Torres Sanz Steven George Gerrard Liverpool FC Chelsea FC Anglia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0123 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.