Serie A: Kto latem za darmo?

3 lata temu
Jeszcze nie jeden raz zobaczymy tę cieszynkę w wykonaniu Luki Toniego | Fot. Twitter

Okno transferowe jeszcze nie zostało otwarte, jednakże niektórzy zawodnicy już teraz mogą podpisać kontrakt z ewentualnym nowym pracodawcą.

Możliwość ściągnięcia zawodnika, jednocześnie nie płacąc ani grosza jego byłemu klubowi, to idealne rozwiązanie dla drużyn o mniejszych budżetach, nie posiadających milionów przeznaczonych na transfery. Z tej drogi korzystają również ci bogaci, bo tak można by było określić Juventus, jeśli porówna się go do reszty ligowych przeciwników. To przecież właśnie "Stara Dama" w 2011 roku zdecydowała się wyciągnąć rękę do odstrzelonego przez AC Milan Andrei Pirlo. Po prawie trzech latach można spokojnie powiedzieć, że turyńczycy zrobili interes życia, a "Rossoneri" popełnili jeden z największych błędów w przeciągu ostatnich kilku lat.

Fot. Twitter

 

Patrząc na tegoroczną listę zawodników, którym z ostatnim dniem czerwca kończy się kontrakt i najprawdopodobniej opuszczą swoje zespoły - a niektórzy już są tego pewni - można przewidywać, że znów ktoś zrobi interes życia, a ktoś będzie żałował swojej decyzji. Tym razem nie dotyczy to Milanu, z którego odejdą Ferdinando Coppola i Urby Emanuelson, a ich największego rywala - Interu.

Z ekipy "Nerazzurri" odejdzie aż siedmiu piłkarzy, na czele z Wálterem Samuelem, Estebanem Cambiasso i Diego Milito. Najważniejsza strata to Javier Zanetti, ale 40-latek postanowił zakończyć swoją przepiękną karierę. Reszta jednak, pomimo swojego niemłodego wieku - cała trójka powyżej 33. roku życia - mogłaby jeszcze wnieść trochę jakości w Interze. Co prawda, jest to tylko gdybanie, gdyż w przypadku świetnych ruchów transferowych, wszyscy zapomną o tych piłkarskich wyjadaczach, którym podziękowano za grę, jednakże kilka niepowodzeń i kibice zaczną wypominać wszystkie decyzje z tego lata.

Fot. Inter Mediolan

 

Nie można też nie wspomnieć o Pirlo, który po trzech latach znów staje w obliczu określenia samego siebie jako wolny agent. Historia jednak się nie powtórzy, gdyż obie strony są zainteresowane przedłużeniem umowy i ten wirtuoz środka pola dalej będzie zachwycał swoją grą w Juventusie.

Zwraca uwagę też to, że większość tych "piłkarskich odrzutów" to zawodnicy powyżej 30. roku życia. Sporo jest też takich, mających więcej aniżeli 35 lat i w zasadzie stoją oni przed trudną decyzją - dalej walczyć i szukać nowego miejsca pracy, czy odpuścić i zawiesić buty na kołku. Taką drogą powędrował już Javier Zanetti, a prawdopodobnie zrobi to samo Rodrigo Taddei (AS Roma) i kilku innych. Na taki los na pewno nie zgodzi się Luca Toni. Ten 37-latek właśnie zakończył jeden ze swoich lepszych sezonów, strzelając 20 bramek i asystując przy kolejnych 11 w 34 meczach ligowych. Jeśli Hellas Werona podziękuję mu za współpracę, to "Il Bomber" na bezrobociu długo nie posiedzi.

Luca Toni i mały wycinek jego kariery - fot. Soccerway

 

Na koniec warto dodać, że z całej 20-zespołowej ligi tylko dwie ekipy nie muszą się przejmować gorączkowymi rozmowami z agentami piłkarzy, którzy grają w ich zespołach. Zarówno z Genoa CFC, jak i UC Sampdoria nikt nie odejdzie z końcem czerwca... przynajmniej nikt z powodu kończącego się kontraktu.

Cała lista piłkarzy, którym wygasają umowy, prezentuje się następująco:

Juventus FC:
- Andrea Pirlo
- Marco Storari

AS Roma:
- Rodrigo Taddei

SSC Napoli:
- Anthony Réveillère
- Toni Doblas
- Roberto Colombo
- Davide Bariti

ACF Fiorentina:
- Massimo Ambrosini
- David Pizarro
- Cristiano Lupatelli

Inter Mediolan:
- Javier Zanetti
- Wálter Samuel
- Luca Castellazzi
- Esteban Cambiasso
- Gaby Mudingayi
- Diego Milito
- McDonald Mariga

Parma FC:
- Cristian Molinaro
- Daniele Galloppa
- Massimo Gobbi
- Raffaele Palladino

Torino FC:
- Tommaso Berni
- Salvatore Masiello
- Riccardo Meggiorini
- Giuseppe Vives

AC Milan:
- Ferdinando Coppola
- Urby Emanuelson

SS Lazio:
- Giuseppe Biava
- André Dias

Hellas Verona:
- Luca Toni
- Vangelis Moras
- Alessandro Agostini
- Nícolas

Atalanta Bergamo:
- Mario Yepes
- Stefano Lucchini
- Giorgio Frezzolini
- Franco Brienza
- Gianpaolo Bellini
- Cristiano Del Grosso
- Carlos Carmona

Udinese Calcio:
- Željko Brkić

Cagliari Calcio:
- Daniele Conti
- Andrea Cossu
- Vlada Avramov
- Gabriele Perico
- Daniele Dessena
- Francesco Pisano
- Nenê
- Nicola Murru

Chievo Werona:
- Roberto Guana
- Boukary Dramé
- Perparim Hetemaj

US Sassuolo:
- Francesco Magnanelli
- Paolo Bianco
- Ciro Polito
- Marcello Gazzola
- Alberto Pomini
- Gaetano Masucci

Calcio Catania:
- Nicola Legrottaglie
- Pablo Álvarez
- Keko

Bologna FC:
- Cesare Natali
- Marek Cech
- Davide Moscardelli
- José Ángel Crespo

AS Livorno:
- Alfonso De Lucia
- Andrea Luci

ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Włochy Andrea Pirlo Luca Toni Esteban Matías Cambiasso Juventus FC Hellas Werona Inter Mediolan Argentyna Diego Alberto Milito AC Milan
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.