Oficjalnie: Keita w Lechu

4 lata temu
Muhamed Keita | fot. Lech Poznań

Muhamed Keita został nowym piłkarzem Lecha, stając się tym samym drugim letnim wzmocnieniem poznańskiej drużyny, która wcześniej sfinalizowała transfer Macieja Wilusza.

Przeprowadzka urodzonego w Gambii Norwega do stolicy Wielkopolski była już niemalże pewna w chwili, gdy przed południem poinformowano, że 23-latek przechodzi testy medyczne. Po załatwieniu tej formalności,  Keita złożył podpis pod trzyletnią umową.

Nominalną pozycją byłego już piłkarza Strømsgodset IF jest środek ataku, jednak z powodzeniem może on grać na lewej flance. To właśnie w roli skrzydłowego przychodzi do Poznania.

Keita ma być kolejnym piłkarzem wyłowionym przez zachwalną sieć skautingową "Kolejorza", który zawojuje rozgrywki polskiej Ekstraklasy. Poznaniacy obserwowali go już od ponad roku, jednak do teraz nie mogli osiągnąć z norweskim klubem porozumienia na płaszczyźnie finansowej.

- Muhameda obserwowaliśmy od początku 2013 roku. W każdym okienku transferowym sondowaliśmy możliwość jego przyjścia i cieszę się, że w końcu osiągnęliśmy porozumienie z norweskim klubem. Keita imponuje szybkością oraz dryblingiem i na te atuty bardzo liczymy. Na pewno musi jeszcze popracować nad skutecznością, ale wierzymy, że postęp w tym elemencie zrobi właśnie w Poznaniu - mówi wiceprezes zarządu Lecha Poznań Piotr Rutkowski, zapewniając jednocześnie, że nie jest to ostatni zawodnik, który trafi tego lata na Bułgarską.ŹRÓDŁO
Lech Poznań
TAGI: Muhamed Keita Lech Poznań Strømsgodset IF Polska Oficjalnie Norwegia Gambia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0167 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.