List otwarty Lamparda

4 lata temu
Lampard żegna się z Chelsea | fot. Zimbio

Frank Lampard postanowił stworzyć oficjalną wiadomość dla kibiców Chelsea oraz wszystkich ludzi, którzy pomogli mu w czasie jego dotychczasowej kariery.

- Kiedy trzynaście lat temu przychodziłem do tego fantastycznego klubu, nie spodziewałem się, że rozegram tutaj tak wiele spotkań i będę się mógł cieszyć tyloma sukcesami. Ten klub stał się częścią mojego życia i chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy pomogli mi się tutaj dostać. Przede wszystkim dziękuję Kenowi Batesowi, który poświęcił bardzo wiele, aby sprowadzić mnie do klubu w tak młodym wieku, bez niego nie mógłbym zacząć tej wspaniałej przygody. Po drugie dziękuję Romanowi Abramowiczowi, który uratował Chelsea i przeniósł nas na wyższy poziom. Jego pragnienie bycia na szczycie odcisnęło piętno na wszystkich zawodnikach. Dziękuję wszystkim trenerom i menadżerom, którzy starali się ulepszać moją grę, ponieważ nauczyłem się czegoś od każdego z nich. Dziękuję wszystkim wspaniałym kolegom z drużyny, nie tylko za ich umiejętności piłkarskie, ale przede wszystkim czysto ludzkie, ponieważ dzięki temu zawarłem wiele wartościowych przyjaźni przez cały mój pobyt tutaj. Chcę również wyróżnić wszystkich pracowników klubu, którzy z reguły schodzą na dalszy plan. Doskonale wiem, że bez nich klub po prostu nie mógłby funkcjonować – zaczął Lampard.

35-letni piłkarz odniósł się również do przyszłości londyńskiej drużyny oraz zwrócił się w poruszającym tonie do kibiców.

- Klub idzie cały czas do przodu. Jestem pewien, że jakość graczy, którzy grają dla Chelsea pozwoli na odnoszenie sukcesów, jak miało to miejsce przez ostatnie lata. W końcu, co najważniejsze, pragnę podziękować wszystkim kibicom Chelsea. Myślę, że to najlepsi kibice na świecie. Wspieraliście mnie od momentu, kiedy tutaj przyszedłem. Pomagaliście nie tylko na boisku, ale również w trudnych momentach mojego osobistego życia. Nigdy o tym nie zapomnę. Czuję się zaszczycony, że mogłem przeżyć z wami tak wiele wspaniałych chwil. Bolton, Amsterdam, Monachium – to tylko niektóre z nich. Jako drużyna, nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego bez waszego wsparcia. Gdziekolwiek będę, zawsze będę wśród was. Chelsea zawsze będzie w moim domu i sercu. Miejmy nadzieję, że będę mógł się z wami wszystkimi zobaczyć i odpowiednio się pożegnać. Tymczasem dziękuję za piękne wspomnienia, nie przestawajcie tworzyć historii – zakończył Anglik.

Lampard dla londyńskiego klubu rozegrał 648 spotkań, w których zdobył 211 bramek. Dzięki temu stał się najlepszym strzelcem w historii „The Blues”. W przyszłym sezonie będzie występował najprawdopodobniej w New York City FC.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Frank James Lampard Chelsea FC Anglia New York City FC
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0137 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.