Zmiany w lidze ukraińskiej

4 lata temu
Zmiany w lidze ukraińskiej | fot. Wikipedia

W związku z trudną sytuacją polityczną Ukrainy, podjęto decyzję o wystosowaniu dwóch propozycji formatu ligowych zmagań na sezon 2014/15.

Przy wyborze pierwszej formy w rozgrywkach weźmie udział 16 zespołów, które zmierzą się ze sobą dwukrotnie. Rozegranych zostanie 30 kolejek, co daje łącznie 240 spotkań.

Druga opcja zakłada udział 12 zespołów. 22 kolejki zostaną rozegrane systemem "każdy z każdym", po czym liga zostanie podzielona na dwie grupy - mistrzowską i walczącą o utrzymanie. W grupie mistrzowskiej znajdą się zespoły z miejsc od pierwszego do szóstego, zaś w gronie potencjalnych spadkowiczów wystąpią drużyny od siódmego do dwunastego miejsca. W obu grupach punkty z fazy zasadniczej zostaną zachowane. W fazie play-off wszyscy rywale z grup zmierzą się ze sobą dwukrotnie. W tym systemie zostaną rozegrane 192 spotkania.

Niezależnie od wyboru systemu rozgrywek, liga ukraińska ma zacząć się 9 sierpnia, a skończy się 3 czerwca.

Może dojść także do zmian w kwestii ligowych zespołów. Sewastopol może przestać istnieć lub zdecyduje się dołączyć do ligi rosyjskiej. Z kolei beniaminek PFK Oleksandrija ma wycofać się z gry na tym poziomie i wciąż niejasne pozostaje, jaki zespół zajmie jego miejsce.

Władze klubów występujących w najwyższej na Ukrainie klasie rozgrywkowej dostaną teraz czas na przemyślenie obu tych opcji, a ostateczna decyzja zostanie podjęta na posiedzeniu 12 czerwca.ŹRÓDŁO
Ukraiński Związek Piłki Nożnej
TAGI: Oficjalnie Ukraina FK Sewastopol PFK Oleksandria
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0156 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.