Decydujący wpływ Tito na decyzję Messiego

4 lata temu
Messi ostatecznie podpisał nowy kontrakt z Barceloną | Fot. Uefa.com

Były szkoleniowiec FC Barcelona Tito Vilanova miał decydujący wpływ na decyzję Messiego o podpisaniu nowego kontraktu z klubem. Argentyńczyk rozważał odejście z Camp Nou.

„El Mundo Deportivo” donosi, że niedawno zmarły były szkoleniowiec „Dumy Katalonii” miał mieć decydujący wpływ na przyszłość klubową Leo Messiego. Argentyńczyk nosił się z zamiarem opuszczenia Barcelony do czasu rozmowy z Vilanovą w szpitalu, kilka dni przed jego śmiercią.

Według doniesień napływających z Hiszpanii, Leo Messi i José Pinto spotkali się 19 kwietnia (niespełna tydzień przed śmiercią trenera) w szpitalu ze swoim byłym szkoleniowcem. Początkowo Tito nie był zwolennikiem tej wizyty, ponieważ nie chciał, by jego byli zawodnicy widzieli go w takim złym stanie. Ostatecznie jednak doszło do spotkania (za sprawą prezydenta klubu Josepa Marii Bartomeu, który powiedział Vilanovie o złym stanie psychicznym i nienajlepszym nastroju Messiego).

Wizyta odbyła się zaledwie trzy dni po porażce „Dumy Katalonii” z Realem Madryt w finale Pucharu Króla. Po tym spotkaniu Messi znalazł się w ogniu krytyki ze strony kibiców drużyny.

Pierwszą informacją, jaką reprezentant Argentyny przekazał Vilanovie, była jego decyzja o odejściu z „Barcy”. Zawodnik podkreślił, że nie chodzi o sprawy finansowe. Ich rozmowa trwała ponad dwie godziny, a Tito miał powiedzieć Messiemu, że nigdzie nie znajdzie dla siebie lepszego klubu od Barcelony. Dzień później argentyński gwiazdor zdobył zwycięską bramkę dla swojej drużyny w meczu przeciwko Athletic Bilbao.

Dzień przed śmiercią Vilanovy w szpitalu spotkał się z nim Josep Maria Bartomeu. Podziękował trenerowi, że ten pomógł mu zmienić zdanie Messiego co do swojej przyszłości. Tito często służył radą i pomocą Barcelonie po swojej rezygnacji z funkcji trenera „Blaugrany”.

Ostatecznie 19 maja Messi podpisał nowy kontrakt obowiązujący do 2018 roku.ŹRÓDŁO
El Mundo Deportivo
TAGI: Tito Vilanova Lionel Andrés Messi FC Barcelona Hiszpania Argentyna
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0151 seconds.


Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/transfery/public_html/news.php on line 496
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.