Oficjalnie: Nowe umowy gwiazd Bayernu

3 lata temu
Lahm jest gotowy zakończyć karierę w barwach Bayernu | Fot. Uefa.com

Dwie gwiazdy reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium – Philipp Lahm i Thomas Müller postanowili przedłużyć swoje umowy z mistrzem Niemiec. Co więcej, kapitan zespołu postanowił, że zakończy swoją karierę w Bayernie.

Obaj zawodnicy postanowili przedłużyć swój pobyt w klubie z Monachium o kolejne dwa lata. 30-letni Lahm związał się z Bawarczykami umową do 2018 roku, natomiast 24-letni Muller do 2019 roku.

„Zarówno Lahm jak i Müller są bardzo ważnymi członkami naszej drużyny. Obaj są lojalni wobec klubu od początku swoich karier i w dalszym ciągu będą pełnić w naszym zespole bardzo ważne role. Jesteśmy zadowoleni, że obaj postanowili związać się z Bayernem na tak długi okres czasu” - tak brzmi oficjalna informacja zamieszczona na stronie internetowej niemieckiego zespołu.

W ostatnich tygodniach dużo mówiło się o odejściu z Monachium Thomasa Müllera, który miał propozycje dołączenia do Barcelony i Manchesteru United. Niemiecki zawodnik postanowił jednak pozostać wierny drużynie prowadzonej przez Pepa Guardiolę.

Zadowolenia z osiągnięcia porozumienia nie ukrywa również Philipp Lahm. – Obie strony postanowiły rozpocząć negocjacje w tym samym czasie, ponieważ uznały, że nadszedł odpowiedni czas na przedłużenie mojego kontraktu z klubem. To na pewno mój ostatni kontrakt w karierze, zamierzam zakończyć karierę w Bayernie. Zawsze tego pragnąłem. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy z tego powodu - powiedział po przedłużeniu umowy Lahm.

Obaj zawodnicy przygotowują się obecnie z reprezentacją Niemiec do udziału w Mistrzostwach świata. Piłkarze „Die Nationalmannschaft” zmierzą się w grupie z Portugalią, USA i Ghaną.

ŹRÓDŁO
Bayern Monachium
TAGI: Oficjalnie Bayern Monachium Philipp Lahm Thomas Müller Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.