Rodzina Garrone sprzedała Sampdorię filmowemu procudentowi

4 lata temu
Edoardo Garrone ustępuje ze stanowiska | Fot. UC Sampdoria

Edoardo Garrone ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej, że ustępuje z pozycji prezydenta UC Sampdoria. Teraz klubem władać będzie znany włoski producent filmowy, Massimo Ferro.

W 2002 roku ojciec Edoardo, Riccardo Garrone, wykupił większość udziałów w klubie z Genui i był właścicielem tego klubu do ostatnich chwil swojego życia. Syn Riccarda przez ostatnie dwanaście lat prowadził stery w Sampdorii, jednakże dziś oświadczył, że składa swój urząd w ręce Ferrero.

- Z pewnych przyczyn, które zrozumiecie później, nie mogłem tego powiedzieć wcześniej - rozpoczął pożegnalne przemówienie Garrone. - Ta koferencja prasowa jest dla mnie jeszcze trudniejsza niż tamta, kiedy spadliśmy do drugiej ligi.

- Przez te ostatnie dwanaście lat nie brakowało poświęceń, złych momentów, ale również wspaniałych chwil w tym klubie. Pracowałem w świecie futbolu, który dla niektórych jest trudny do pojęcia, a dla innych wręcz przeciwnie.

- Przez te ostatnie lata szukaliśmy w naszym kraju oraz za granicą kogoś, kto godnie mógłby objąć po nas stanowisko. Przez ostatnie siedem lat przybywały do nas propozycje o przejęcie klubu, jednak żadna z nich nie była w pełni wiarygodna.

- Po ciężkiej pracy i długich poszukiwaniach zakończyliśmy negocjacje, a Sampdoria ma nowego właściciela i prezydenta, które ode mnie otrzyma całkowite poparcie. Obiecałem wam, tak jak mojej rodzinie i wcześniej mojemu ojcu, że przedstawię wam naszego następcę.

- Oto i on, Massimo Ferrero, porducent filmowy. Forza Sampdoria, na zawsze! - podsumował Edoardo ze łzami w oczach.

Zaprezentowany człowiek sam wypowiedział pierwsze słowa w swojej nowej roli. Obiecał przede wszystkim wspaniałe wyniki i widowiskowy futbol prezentowany przez drużynę ze Stadio Luigi Ferraris.

- To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę reprezentować te barwy. Wszystko, co mogę teraz zrobić to przede wszystkim podziękować Edoardo i jego rodzinie, którzy zawsze pokładali swoje zainteresowanie w ten klub.

- Wygrałem już wszysko co możliwe, jeżeli chodzi o kinematografię. Dlatego postanowiłem przejąć ten klub. Jestem też fanem tego zespołu. Pan Garrone to bardzo miła osoba i był podekscytowany z naszego pierwszego spotkania.

- Pan Garrone to znacznie ważniejsza osobowość od Obamy! Miał pewien formularz, który należało wypełnić, a został uzupełniony już wcześniej. Właśnie tacy ludzie są nie do zastąpienia. To jest przykład człowieka, który zrobił wiele dobrego dla Włoch. Cieszę się, że mogę kontynuować po nim to dzieło.

- Z góry mogę zagwarantować, że Sampdoria będzie odnosiła wiele wspaniałych zwycięstw i zrobię wszystko, aby ten klub wygrywał jak najczęściej. Potrzebuję jeszcze spotkać się ze sztabem szkoleniowym. Mihajlović to najlepszy trener, jestem jednym z jego fanów. Wzoruję się na dwóch modelach: Garrone i trenerze zespołu.

- Co do rynku transferowego, to fani nie powinni oczekiwać wielkiej rewolucji, jednakże może się trafić jakaś niespodzianka. Chcę wnieść do tej drużyny widowiskowy futbol. Koncentruję się teraz przede wszystkim na tym oraz na interesie klubu. Te dwie rzeczy muszą iść ze sobą w parze - powiedział Ferrero.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: UC Sampdoria Włochy Edoardo Garrone Massimo Ferrero
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0152 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.