Sneijder: Nie mogę zapomnieć o RPA

4 lata temu
Sneijder: Wciąż pamiętam tamten finał | fot. Zimbio

Wesley Sneijder stwierdził, że wciąż nie może zapomnieć o przegranym przed czterema laty finale Mistrzostw Świata. Już w piątek dojdzie natomiast do rewanżu pomiędzy finalistami ostatniego mundialu.

W drugim dniu brazylijskich mistrzostw Holandia podejmie Hiszpanię, dzięki czemu dojdzie do powtórki finału Mistrzostw Świata sprzed czterech lat, w którym to po niezbyt atrakcyjnym meczu zwyciężyli Hiszpanie po bramce Andrésa Iniesty w doliczonym czasie gry.

Wesley Sneijder przyznał, iż do dziś doskonale pamięta tamto wydarzenie oraz emocje, które mu towarzyszyły.

- To dołujące, gdy dochodzisz do finału, a nie udaje Ci się podnieść w górę upragnionego trofeum. Byliśmy bardzo blisko rzutów karnych, zabrakło nam do nich jedynie trzech minut. Szkoda, bo po drodze udało nam się ograć wielkie zespoły, m.in. Brazylię. Czuliśmy,  że jesteśmy w stanie wygrać, jednakże w finale coś poszło nie tak - powiedział 30-letni zawodnik.

 

 

Pomocnik "Oranje" odniósł się także do tegorocznych Mistrzostw Świata, oceniając m. in. szansę Holandii na powtórzenie sukcesu z RPA.

- Nie jestem kapitanem, ale wciąż należę do grona liderów tej drużyny. Nie mamy genialnego zespołu, ale tworzymy kolektyw. W szatni panuje świetna atmosfera, o wiele lepsza niż podczas Mistrzostw Europy w 2012r. To bardzo ważne podczas wielkich imprez, wiem to z doświadczenia. To moja szóste finałowe rozgrywki, jednakże jestem pewien, że nie ostatnie. Jeśli chodzi o mecz z Hiszpanią, to najważniejszy jest dobry wynik. Potrafimy kontratakować i gramy zespołowo, według mnie mamy szansę - dodał piłkarz.

Dla Sneijdera piątkowe spotkanie będzie jubileuszowe, ponieważ rozegra w barwach Holandii setne spotkanie. Dzięki temu dołączy do grona wybitnych reprezentantów, w którym znajdują się m. in. Edwin van der Sar, Frank de Boer czy Giovanni van Bronckhorst.ŹRÓDŁO
Mirror
TAGI: MŚ 2014 Mistrzostwa Świata Wesley Sneijder Holandia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0142 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.