Belgia przed mundialem: Po sukces czy po doświadczenie?

4 lata temu
Lukaku potwierdzi swój strzelecki talent?

Z wielkimi nadziejami, ale nie do końca jako czarny koń. Z takim nastawieniem młoda belgijska kadra wyruszyła do Brazylii, na pierwszy poważny sprawdzian swojego potencjału.

LOSOWANIE
 
Nie ma powodów do narzekania. Pierwszy koszyk dał Belgom ogromny komfort, a patrząc na rywali, należy mieć wrażenie, że faza grupowa będzie przetarciem. „Czerwone Diabły” nie powinny mieć najmniejszych problemów z Algierią, a Korea Południowa, mimo swojej nieobliczalności, raczej nie jest w stanie pokusić się o niespodziankę. Zdecydowanie kluczowe będzie starcie z Rosją. Ono bowiem, nie tylko wyłoni zwycięzcę grupy, ale także da zarys tego, jak daleko zajść mogą podopieczni Wilmotsa.
 
FORMA
 
 
GWIAZDA
 
Belgia to kadra pełna gwiazd, a już na pewno piłkarzy, którzy mają na ten tytuł ogromne zagadki. Statystyki i rozwój kariery karze jednak wskazać na Edena Hazarda, który dotychczas znaczył więcej dla kadry od Romelu Lukaku. Niewykluczone jednak, że po mundialu to Lukaku zostanie numerem jeden.
 
TRENER
 
Marc Wilmots, czyli trener-polityk, a w przeszłości dobry piłkarz. Gdy w 2002 roku kończył bogatą karierę, postanowił podbić arenę polityczną. Dostał się nawet do Senatu, po czym zrezygnował z mandatu. Wygrała miłość do futbolu i chęć sprawdzenia się na ławce trenerskiej. Do chwili objęcia narodowej reprezentacji, wydawało się, że kariera szkoleniowca nie jest dla niego. Ostatnie dwa lata pokazały jednak, że mając zdolnych piłkarzy potrafi stworzyć liczący się zespół, czego dowodem jest udział na pierwszej wielkiej imprezie od 16 lat.
 
NADZIEJA
 
Że młodzież poradzi sobie z presją i brakiem doświadczenia związanego z grą na tak wielkim turnieju. Umiejętności i potencjał to jedno, opanowanie, koncentracja i konsekwencja to drugie. Niektóre mecze, szczególnie te w decydujących fazach, wygrywam się charakterem.
 
NAJWIĘKSZA OBAWA
 
Zdrowie Lukaku. O ile druga linia belgijskiej kadry wygląda piekielne mocno, o tyle w wyniku kontuzji Benteke, każdy kibic „Czerwonych Diabłów” modli się o zdrowie napastnika Chelsea. Nieco zmartwień może też przysporzyć krótka ławka, patrząc pod kątem piłkarzy defensywnych.
 
TAKTYKA
 
Belgowie, podobnie jak większość reprezentacji, zwłaszcza tych topowych, preferują ustawienie 4-2-3-1. Nie należy się dziwić, skoro ma się taki potencjał w drugiej linii, a zwłaszcza tuż za plecami napastnika. Szybkie ataki, krótkie wymiany podań i nieobliczalność w ataku, to charakterystyczne cechy preferowane przez zespół Wilmotsa. Warto jednak zwrócić uwagę na bocznych obrońców. W przeciwieństwie do ogólnie panującego trendu, Belgowie mają na tej pozycji graczy raczej stroniących od ofensywnych zapędów. Vertonghen i Alderweireld to porządni defensorzy, ale z nastawieniem stricte defensywnym. To nieco ogranicza możliwości „Czerwonych Diabłów”.
 
PRZEWIDYWANY SKŁAD
 
 
CZY WIESZ ŻE?
 
Belgia, jeśli udało się jej awansować na główny turniej, najczęściej kończyła udział na fazie grupowej. Jednak w ostatnich pięciu mundialowych występach, tylko raz pożegnała się z MŚ na samym początku. Trzykrotnie doszła do 1/8 finału, a raz zajęła IV miejsce. 
 
TERMINARZ
 
17/06/2014 Belgia – Algieria
22/06/2014 Belgia – Rosja
26/06/2014 Korea Południowa
 
GŁOS Z BELGII
 
To świetny zawodnik i bardzo dobrze, że wybrał Belgię. Uważam jednak, że nie powinien zostać powołany na mundial, bo byłoby to nie w porządku wobec innych zawodników, którzy do tej pory grali w tej reprezentacji i wywalczyli z nią awans. Ponadto Adnan nie zna dobrze reszty grupy i ostatnio w Manchesterze nie grał najwięcej, a jego występ w Brazylii byłby ryzykowny, bo wiązałby się z ogromną presją ciążącą na tym młodym zawodniku.
 
Kevin Mirallas, o kontrowersyjnym powołaniu dla Januzaja.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Belgia MŚ 2014 Mistrzostwa Świata
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0185 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.