Gerrard: Jesteśmy gotowi na Włochów

4 lata temu
Steven Gerrard | Fot. FA

- Nadchodzi czas, aby poprzeć czynem nasze słowa - tak powiedział kapitan Anglików Steven Gerrard, który już niebawem wybiegnie na boisko wraz ze swoimi kolegami z zespołu w celu wywalczenia pierwszych punktów na mundialu.

Rywalem podopiecznych Roya Hodgsona będą Włosi, z którymi ekipa "Trzech Lwów" ostatnio poległa podczas mistrzostw Europy 2012. Wówczas Wyspiarze zostali wyeliminowani w ćwierćfinale po serii rzutów karnych.

Jednakże po ośmiu miesiącach od momentu zakwalifikowania się na mistrzostwa świata w Brazylii, pomocnik Liverpoolu nawołuje partnerów z drużyny do tego, aby podczas wielkiego pojedynku w Manaus spełnić własne oczekiwania.

- To już dziś. Przebyliśmy wiele kilometrów, przygotowywaliśmy się na trudne warunki, jakie tu panują. Teraz nie może być żadnych wymówek - powiedział lider drużyny narodowej. - FA wymaga tego od nas w każdym turnieju i może w tym jest 99,9 procent racji. Tym razem zrobiono dla nas wszystko, aby piłkarze byli gotowi do występów.

- Kiedy po raz pierwszy zabrzmi gwizdek w meczu z Włochami, wtedy już musimy liczyć na siebie. Każdy z naszych kibiców wierzy w to, że możemy dobrze rozpocząć ten turniej. Sądzę, że znajdujemy się w dobrym położeniu.

- Musimy być sprytni. Ludzie mówią, że Anglia gra pod względem stylu gry jak Liverpool, jednak w Manaus taki sposób grania może okazać się niemożliwy. Mamy swój plan gry, jak atakować z wielką pewnością siebie i wiarą we własne możliwości. Jednym z głównych celów Roya jest to, aby drużyna była dobrze zorganizowana.

- Taka postawa się nigdy nie zmieni, jednak za to muszą wziąć odpowiedzialność również zawodnicy. Musimy razem jako zespół zagrać odważnie i atakować - podsumował Gerrard.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Steven George Gerrard Anglia MŚ 2014 Mistrzostwa Świata 2014
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0152 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.