Bentley kończy karierę

4 lata temu
David Bentley w barwach West Hamu | fot. West Ham United FC

David Bentley, były skrzydłowy reprezentacji Anglii, ogłosił zakończenie kariery w wieku 29 lat.

Zawodnik o swojej decyzji poinformował ze łzami w oczach na antenie stacji Sky Sports. Uzasadniał to tym, że stracił miłość do piłki nożnej, która stała się dla niego „trochę nudna”.

- Niczego nie żałuję, jestem zadowolony z każdej chwili, którą spędziłem z uśmiechem na ustach. Ale gra bardzo się zmieniła. Jest inna. W czasie, kiedy zaczynałem to była przyjemność. Obecnie piłka nożna stała się nieco zrobotyzowana - wpływ mediów społecznościowych, pieniądze decydujące o obliczu gry… to wszystko sprawia, że futbol staje się nudny – tłumaczy były już piłkarz.

David Bentley kilka lat temu był typowany na następcę Davida Beckhama na prawym skrzydle reprezentacji Anglii, a Tottenham Hotspur FC płacił za jego transfer z Blackburn Rovers w 2008 roku aż 15 milionów funtów.  Nie spełnił pokładanych w nim nadziei i już po dwóch sezonach uznano na White Hart Lane, że nie ma miejsca dla Anglika w kadrze drużyny. Następne trzy lata spędził na wypożyczeniach do Birmingham, West Hamu, rosyjskiego FK Rostów, a w końcu spróbował odbudować się w Blackburn, czyli w klubie, z którego się wybił do wielkiego futbolu, ale pobyt tam w sezonie 2012/2013 też musiał uznać za nieudany.

Kibice „Kogutów” najlepiej zapamiętają zawodnika z fenomenalnego gola, jakiego strzelił w derbach północnego Londynu z Arsenalem w 2008 roku, które zakończyły niespotykanym wynikiem 4-4.

Licznik Bentleya w Premiership stanął na 194 spotkaniach i 18 bramkach, a w kadrze narodowej udało mu się zgromadzić 7 występów.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: David Bentley Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0146 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.