MŚ: Queiroz odchodzi z Iranu

4 lata temu
Dla Portugalczyka mecze mundialu będą pożegnaniem z kadrą Iranu / Fot. FIFA

Carlos Queiroz oświadczył, że po zakończeniu mistrzostw świata zakończy swoją współpracę z reprezentacją Iranu.

Portugalczyk potwierdził, że włodarze irańskiej federacji byli skłonni zaoferować mu nową umowę, jednak sam Queiroz nie jest zainteresowany dalszą pracą z kadrą Iranu. Dla 51-letniego szkoleniowca szczególnie uciążliwe są ograniczenia finansowe, które bardzo utrudniają pracę z reprezentacją: - Nie mamy wystarczającego wsparcia od rządu. Oczywiście jest jakieś zainteresowanie naszą drużyną, ale nie takie, dzięki któremu cała ligowa piłka w Iranie mogłby się rozwijać - stwierdził Portugalczyk.

Queiroz podkreślił, że jest bardzo zadowolony z faktu, że irańska federacja złożyła mu propozycję nowego kontraktu, bo świadczy to o jakości wykonywanej przez niego pracy. Jak jednak zapowiedział, jego decyzja o odejściu jest ostateczna.

Do czasu rozstania z Iranem, Queiroz chce jak najlepiej przygotować swoją drużynę do pozostałych spotkań na brazylijskim mundialu. Po remisie z Nigerią w pierwszej serii gier, Iran podejmie Argentynę, zdaniem portugalskiego selekcjonera, jedną z najlepszych drużyn na świecie : - Trudno na świecie znaleźć drużynę z taką reputacją i prezentującą taką jakość. To jedna z pięciu najlepszych drużyn świata. W pełni gotowym do starcia z Argentyną mógłbym być kiedy miałbym 20 lat na przygotowanie do takiego meczu. Teraz muszę wpłynąć już tylko na mentalne i psychiczne nastawienie moich graczy do tego spotkania.

Carlos Queiroz jest trenerem irańskiej kadry od kwietnia 2011 roku. ŹRÓDŁO
Publico
TAGI: Mistrzostwa Świata Trenerzy Carlos Queiroz Iran Portugalia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.