Oficjalnie: Tylak trenerem Widzewa

4 lata temu
Włodzimierz Tylak | fot. Widzew Łódź

W najbliższym sezonie szkoleniowcem pierwszoligowego Widzewa Łódź będzie Włodzimierz Tylak.

64-letni Tylak podpisał z klubem roczny kontrakt, a jego asystentem będzie Rafał Pawlak. Nowy trener łódzkiej drużyny pracował już w takich zespołach jak: ŁKS Łódź, Igloopol Dębica, GKS Bełchatów, Pelikan Łowicz, Włókniarz Konstantynów Łódzki, Piotrcovia Piotrków Trybunalski oraz Tur Turek. Ponadto Tylak w przeszłości z juniorami Widzewa zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski.
 
- Zespół Widzewa na sezon 2014/2015 będzie budowany pod wodzą trenera Włodzimierza Tylaka. Zdecydowaliśmy się na wybór tego szkoleniowca z kilku powodów. Bardzo liczymy na doświadczenie trenera Tylaka, a także na fakt, że trener jest znany z dobrej pracy z zawodnikami młodego pokolenia, z którymi odnosił już sukcesy. Tacy piłkarze są w Widzewie, a mamy nadzieję, że kolejni będą do nas trafiać. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nasza drużyna musi być połączeniem doświadczenia z młodością, by skutecznie rywalizować w I lidze. Z kolei liczymy, że pozostanie Rafała Pawlaka w sztabie szkoleniowym zapewni ciągłość pracy z obecnymi zawodnikami, jak i możliwość pozyskania zawodników których obserwował przez ostatnie pół roku – powiedział prezes zarządu Paweł Młynarczyk.
 
Nowy trener Widzewa twierdzi, że znalazł wspólny język z władzami klubu i jest dobrej myśli. - Po rozmowie z Zarządem Klubu widać, że mamy podobną koncepcję budowy drużyny na nowy sezon. Chcemy aby w Widzewie grali młodzi, utalentowani zawodnicy, dla których występy w takim klubie, jak RTS Widzew, będą wyróżnieniem. Sporo pracowałem z młodymi piłkarzami i wiem, że tacy na pewno poradzą sobie w Widzewie wspólnie ze starszymi, doświadczonymi zawodnikami – przyznał.


ŹRÓDŁO
Widzew Łódź
TAGI: Włodzimierz Tylak Widzew Łódź Oficjalnie Polska Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0189 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.