Xavi odchodzi z Barcelony

4 lata temu
Porażka Hiszpanów na MŚ przelała czarę goryczy - Xavi odchodzi z FCB | Fot. FCB

Xavi Hernández odchodzi z FC Barcelona. Pomocnik przyznał, że dobrze przemyślał swoją decyzję i chce kontynuować swoją karierę w innym klubie.

O odejściu Xaviego z katalońskiego zespołu było głośno od kilku tygodni, kiedy to pojawiła się informacja, że pomocnikiem zainteresowane są zespoły z Kataru. To, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się niemożliwe dziś niemalże staje się faktem - po ponad dwudziestu latach spędzonych w klubie Xavi odejdzie z Barcelony.

Po przegranym spotkaniu z Chile Xavi, który został pominięty przez selekcjonera Vicente Del Bosque przy ustalaniu pierwszego składu zaczął żegnać się z kolegami z reprezentacji, którzy grali z nim w Barcelonie. „Marca” donosi, że doświadczony zawodnik bardzo dobrze przemyślał wszystkie za i przeciw opuszczeniu swojego ukochanego klubu.

Xavi oficjalnie ma podać tę informację do wiadomości publicznej po powrocie z mundialu, czyli w przyszłym tygodniu. Niewykluczone, że w ramach pożegnania Xaviego Barcelona zorganizuje dla niego benefis w postaci meczu towarzyskiego.

Reprezentant Hiszpanii jest już podobno gotowy na podpisanie umowy z katarskim Al-Arabi Dauha, którego obecnym szkoleniowcem jest Dan Petrescu, w przeszłości prowadzący Wisłę Kraków. FC Barcelona w ramach podziękowania za oddanie i zasługi nie chce stawać na Xaviemu na przeszkodzie w zmianie otoczenia. Jego odejście z Camp Nou odciąży również budżet płacowy wicemistrza Hiszpanii - Xavi miał w ciągu dwóch najbliższych sezonów zarobić w Barcelonie 13 milionów euro.

Xavi Hernández będzie trzecim zasłużonym wychowankiem zespołu, który tego lata odejdzie z Barcelony. Oprócz niego piłkarską przygodę z katalońskim klubem kończą Carles Puyol oraz Victor Valdés. ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Xavier Hernández Creus FC Barcelona Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0131 seconds.


Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/transfery/public_html/news.php on line 496
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.