14 dni w podróży, by spotkać Gerrarda. Historia fanatycznego kibica [FOTO]

4 lata temu
Gerrard nadal jest idolem dla wielu młodych fanów piłki na całym świecie / Fot. AFP

Kibice piłkarscy wielokrotnie udowadniali, że w imię miłości do futbolu i samych zawodników nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Oto historia 16-latka, Pedro Henrique.

Steven Gerrard jest w swoim kraju wyśmiewany od kilku tygodni. Najpierw kapitan Liverpoolu zawinił przy stracie bramki swojego zespołu w meczu z Chelsea, a kilka dni temu jego zagranie ułatwiło zdobycie bramki Luisowi Suárezowi w spotkaniu Anglia - Urugwaj.

Zupełnie inaczej Gerrarda traktuje pewien brazylijski kibic, który zrobił "wszystko", by przynajmniej przez chwilę spotkać się i porozmawiać ze swoim idolem.

Pedro Henrique to 16-letni uczeń jednej z brazylijskich szkół. W pełni zafascynowany i pochłonięty futbolem. Mówiąc krótko, nastolatek jakich pełno w "Kraju Kawy". Jego historia jest jednak zupełnie niesamowita. 

Przy okazji brazylijskiego mundialu, nastolatek postanowił za wszelką cenę poznać swojego idola z boisk Premier League, Stevena Gerrarda. Nie przeszkodziła mu w tym odległość, dzieląca go z miejsca swojego zamieszkania do obiektów, w któych podczas mistrzostw przebywają Anglicy. Henrique przebył 800 km z Coritiba do Rio de Janeiro, podrożując 14 dni, żeby móc dopiąć swego i spotkać się kapitanem "The Reds". 

16-latek od 8. czerwca, kiedy to Anglicy przylecieli do Brazylii, non stop przebywał w otoczeniu reprezentacji "Synów Albionu". Stacjonował wokół hoteli i obiektów treningowych, na których do mistrzostw przygotowywała się kadra Roya Hodgsona.

Podczas pobytu w jednym z apartamentów, Gerrard pomachał nawet do brazylijskiego nastolatka, jednak ochrona nie pozwoliła 16-latkowi zbliżyć się do piłkarza.

Pedro Henrique wpadł na prosty, ale jak się później okazało, genialny plan. Na papierowym transparencie napisał: "Steve, przejechałem 800 km, żeby cię po prostu spotkać, Sir. Jesteś moją inspiracją!". I to właśnie dzięki temu, niestrudzony fan kapitana Liverpoolu został zauważony i mógł spotkać swojego idola.

Fot. Twitter

Steven Gerrard odbył z chłopakiem krótką rozmowę, podarował mu koszulkę Liverpoolu z autografem i zrobił sobie z Pedro pamiątkowe zdjęcie. 34-latek udzielił również Brazylijczykowi kilku rad, namawiając nastolatka do ciężkich treningów piłkarskich. 

Fot. TwitterŹRÓDŁO
101 Great Goals / Twitter
TAGI: Mistrzostwa Świata Anglia Steven Gerrard
Zobacz również
Lewandowski chce odejść!
14 minuty temu  
0
Kapustka wraca do Ekstraklasy?!
54 minuty temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0153 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.