Mourinho: Suárez jest znakomity, jeśli nie symuluje

4 lata temu
José Mourinho | Fot. Chelsea FC

Szkoleniowiec londyńskiej Chelsea José Mourinho stwierdził, że Luis Suárez jest naprawdę niesamowitym piłkarzem. Przynajmniej wtedy, gdy "nie nurkuje" w polu karnym w celu wymuszenia rzutu karnego.

Piłkarz Liverpoolu w miniony czwartek przypieczętował zwycięstwo Urugwaju strzelając dwa gole Anglikom. Tym samym jego reprezentacja wciąż ma szanse na wyjście z grupy. Jednak w kolejnym pojedynku podopieczni Óscara Tabáreza muszą pokonać Włochów, aby spełnić swoje oczekiwania.

"The Special One" postanowił pochwalić Suáreza za ostatnie miesiące po tym, jak musiał przechodzić przez wszelakie trudności podczas swojej przygody w Premier League.

- Luis przechodził ostatnio przez dwa różne okresy. Jeszcze przed moim powrotem do Chelsea nie potrafił się odpowiednio zachować. Mam na myśli chociażby tą sytuację z Ivanoviciem, po której został zawieszony na długi czas. Oczywiście, wtedy był ostro krytykowany - zaczyna Mourinho.

- Jednak potem rozpoczęła się ta druga część. Mówię tutaj o ostatnim sezonie, w którym został ogłoszony przez wszystkich najlepszym piłkarzem ligi. Wszyscy powinni przyznać, że to fantastyczny piłkarz, jeśli potrafi się odpowiednio zachować. Bo na przykład nie lubię takich sytuacji, kiedy symuluje faule chcąc otrzymać rzut karny.

- Pomimo iż zdarzają mu się takie sytuacje, to często potrafił zagrać wspaniałe mecze dla Liverpoolu. Kiedy udają mu się tak świetne występy jak ten w czwartek, to muszę powiedzieć, że jest absolutnie fenomenalnym zawodnikiem - dodaje były trener Realu Madryt.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: José Mourinho Trenerzy Luis Alberto Suárez Díaz Urugwaj MŚ 2014 Mistrzostwa Świata Liverpool FC
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0186 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.