Ach, cóż to był za mecz! Portugalia wciąż żywa!

4 lata temu
Dzięki Silvestre Vareli Portugalia pozostaje w grze | Fot. Metro

Uff, cóż to był za dzień, cóż to był za wieczór. Niemrawy początek Belgów z Rosjanami, później szalona strzelanina w Porto Alegre i na koniec trzymający w napięciu przez 95 minut mecz Portugalii z USA. Ten ostatni - palce lizać!

Portugalczycy od samego początku spotkania dawali swoim kibicom to, czego najbardziej w pierwszym meczu z Niemcami brakowało. Nie było tańca Ronaldo z obrońcami naszych zachodnich sąsiadów? No to zatańczył z "Jankesami".
 
 
Nie było bramek? No to Nani najpierw usadził Howarda, a później załadował tuż pod poprzeczkę. Nani. 
 
 
 
My - w przeciwieństwie do kibiców portugalskich nie chcieliśmy tylko i wyłącznie tańców Ronaldo. Chcieliśmy wyrównanego meczu. Jeśli chcecie naszą definicję takiego, to pierwsza połowa chyba się nada. Oczywiście - jeśli nie patrzyć na zdobycze bramkowe poszczególnych zespołów.
 
Posiadanie piłki: 52%-48% na korzyść USA. 
Celność podań - 87%-87%. 
Strzały - 9-9. 
Udane odbiory - 6-5 dla Stanów.
 
No a skoro wyrównany mecz, skoro praktycznie bliźniacze statystyki, to i remis w końcu musiał znów zagościć na tablicy wyników. Ale jakże pięknie to się wydarzyło! W roli głównej Jermaine Jones. Ten sam, który na konferencji prasowej mówił, że Ronaldo to nie problem. Że Johnson go pokryje i starczy. Johnson pokrył, a Jones - zupełnie zepchnął CR7 w cień.
 
 
 
W tym meczu mieliśmy też dwie interwencje aspirujące do miana interwencji turnieju. To znaczy - ta pierwsza, Tima Howarda, mogła aspirować. Ta druga, Ricardo Costy właściwie już zostaje. Ciężko będzie przebić coś takiego. Złota rękawica, jeszcze wyższy poziom, niż Suarez z Ghaną cztery lata temu, bo zgodnie z przepisami.
 
 
A co do samego wyniku, gdybyście spytali nas o ocenę, to był to chyba najsprawiedliwszy ze sprawiedliwych remisów w ostatnim czasie. Obie ekipy atakowały, obie też pokazały, że w obronie można zrobić rzeczy niewykonalne. Wybić piłkę z linii, zatrzymać strzał w powietrzu, właściwie leżąc już na ziemi. Wszystko potwierdzają też bardzo, ale to bardzo wyrównane liczby. 
 
A wszystko to w znakomitej otoczce - walki do samego końca, nieustępliwej. Choć pojawiają się i komentarze, że ekipa Bento, to twór piłkarskopodobny. Ale wciąż żywy i wciąż w grze.
 
Tutaj gol Dempseya na 2:1:
 
A tutaj Vareli na 2:2 w 95. minucie:
 
A kto z tego zestawu awansuje do 1/8 finału i w jakiej konfiguracji zespoły zakończą zmagania? Wiadomo tyle, że... nie wiadomo nic. I konia z rzędem temu, który przewidziałby takie emocje akurat tutaj. 
 
Chyba żadna inna mundialowa "multiliga" z następnych dni nie zapowiada się tak frapująco.
 
 
AUTORZY: SZYMON PODSTUFKA I JAKUB KULCZYCKI


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: MŚ 2014 Mistrzostwa świata Stany Zjednoczone Portugalia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0156 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.