FIFA rozpoczyna śledztwo w sprawie meczu Niemcy - Ghana

4 lata temu
FIFA rozpoczyna śledztwo w sprawie meczu Niemcy - Ghana | fot. Instagram

FIFA przyjrzy się bliżej sprawie zdjęć, które pojawiły się w mediach, a na których widać niemieckich fanów mających na twarzy czarną farbę podczas meczu ich reprezentacji przeciwko Ghanie.

Zdjęcia opublikowane przez użytkownika Instagrama o nazwie selma_slim szybko obiegły internet i wydaje się, że pokazują fanów Niemiec na Estádio Castelã w Fortalezie noszących prymitywnie wykonane koszulki reprezentacji Ghany. Na ich twarzach ogarniętych szerokim uśmiechem widać czarną farbę.

Fotografia została zamieszczona razem z wiadomością o treści: "Jak dotychczas, naliczyłem ośmiu Niemców z czarną farbą na twarzy. Co gorsza, ludzie ustawiają się w kolejce, by zrobić sobie z nimi zdjęcie. #Niemcy #rasizm #rasiści #worldcup"

FIFA stwierdziła, że jeśli śledztwo wykaże jakikolwiek dowód rasistowskich zachowań, to każdy kibic, który się go dopuścił, zostanie "zawieszony lub wykluczony".

- Jeśli będą do tego postawy, rozpoczęte zostanie postępowanie. Następnie komisja dyscyplinarna podejmie kolejne decyzje - stwierdził cytowany przez "The Guardian" rzecznik federacji.

Spotkanie Ghana-Niemcy było jednym z najciekawszych rozegranych dotychczas na mundialu, jednak zdjęcie fanów z czarną farbą na twarzy nie było jedynym kontrowersyjnym incydentem tego meczu. Półnagi mężczyzna z Polski wbiegł bowiem na boisko w trakcie drugiej połowy spotkania. Na plecach miał napisany swój email i numer telefonu. Ostatecznie został zatrzymany przez władze lokalne.ŹRÓDŁO
Independent
TAGI: Niemcy Ghana Mistrzostwa Świata MŚ 2014 Leszek Ludomir
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0159 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.