Anglicy jak żubry, sen Kostaryki trwa

4 lata temu
Fot. Team Talk

"Bezwartościowy", "bez znaczenia", "bezsensowny". Przejrzyj angielskie media i znajdziesz tylko takie określenia brazylijskiego mundialu. Dzisiaj Anglicy mogli nadać mu jakiekolwiek znaczenie. A dla Kostaryki? Dla nich piękna przygoda trwa...

Jakim cudem nadawać takiemu spotkaniu znaczenie? Jak w ogóle można mówić, że spotkanie z Kostaryką da cokolwiek? Ano tak, że przeciwko Joelowi Campbellowi, Bryanowi Ruizowi i spółce, Roy Hodgson wystawił jedenastkę, której średnia wieku wyniosła 25,2. A gdyby nie Frank Lampard, wyniosłaby pewnie niewiele ponad 24. Czyli to najlepsi Anglicy, którzy jeszcze kariery mają przed sobą, którzy muszą przez najbliższe lata (a przynajmniej część z nich musi) stanowić o sile, bądź o słabości reprezentacji Anglii. I choć między innymi Daily Mail mecz ten od początku bardzo mocno depresjonował, my faktycznie widzimy tutaj kapitał Anglików na przyszłość. Jaką?
 
Jeśli taką, jak dzisiaj z Kostaryką, to będzie ona mniej więcej tak emocjonująca i nieprzewidywalna, jak oglądanie żubrów online. Mając do wyboru Miłość na bogato albo to, to wybierzemy żubry/Anglików, ale generalnie to wolimy pójść na rowee. Albo posprzątać mieszkanie. Kostaryka zachwycić nie musiała, im ten remis wystarczył, by znaleźć się ponad trzema byłymi mistrzami świata. A i tak to Kostarykanie zaliczyli jedyny strzał celny, który warto pokazać w skrótach.
 
 
Co jeszcze było warte odnotowania? Na pewno minimalnie niecelny strzał Sturridge'a, który jakimś cudem nie znalazł drogi do siatki. A raczej akcję, jaką napędził Anglik wraz z Wilsherem, który w ostatnich miesiącach pracuje na miano "Mr Joga Bonito". Sytuacji Arsenalu z meczu z Norwich przypominać po raz setny oczywiście nie musimy?
 
 
Poza tymi dwiema akcjami nie działo się praktycznie nic. Znacznie więcej spodziewalismy się po Barkleyu, Lallanie... A ci poza złapanymi za brzydkie faule żółtymi kartkami nie zaznaczyli się nam w pamięci zupełnie niczym. Chociaż, moment. W zasadzie to za tydzień nie będziemy pamiętać niczego z przebiegu tego spotkania. No, może poza angielskimi komentarzami i kilkoma zdjęciami. Jakże wymownymi po tym katastrofalnym dla Anglików mundialu.
 
 
 
 
A już jutro to samo, co dzisiaj Hiszpanów, czeka Anglików. I Włochów:
 
 
***
 
A tymczasem Kostaryka z pierwszego miejsca w grupie czeka sobie spokojnie na to, czy w 1/8 zagra z cały czas ociężałymi "Słoniami", "Niebieskimi Samurajami", grającymi jak dotąd bez krzty polotu, czy może z Grekami, którzy uwielbiają w ostatnich kolejkach grupowych atakować ze straconej pozycji (vide Euro 2012 i mecz z Rosją). Z kim by się jednak nie zmierzyli na Arena Pernambuco, naszym zdaniem będą faworytem, by w ćwierćfinale stanąć na drodze Holandii lub Meksyku.
 
AUTORZY: MAREK RATKIEWICZ I SZYMON PODSTUFKA


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Anglia Kostaryka MŚ 2014 Mistrzostwa Świata
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0167 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.