FIFA zajmie się incydentem z udziałem Suáreza

4 lata temu
Starcie Suáreza i Chielliniego

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, FIFA zamierza dokładniej przyjrzeć się zdarzeniu, które miało miejsce między Luisem Suárezem a Giorgio Chiellinim w dzisiejszym meczu grupy D.

Do incydentu doszło pod koniec spotkania Włochów z Urugwajem, kończącym zmagania w grupie D brazylijskiego mundialu. Podczas walki o pozycję w polu karnym Włochów, Luis Suárez nie wytrzymał napięcia i ugryzł rywala w ramię. Chiellini nie pozostał dłużny i odpłacił się napastnikowi Liverpoolu ciosem w szczękę. Mimo usilnych protestów z obu stron, żaden z zawodników nie otrzymał od sędziego zawodów jakiejkolwiek kary.
 
„Oczekujemy na oficjalne raporty z tego spotkania oraz zbierzemy wszystkie niezbędne informacje w celu oceny tego zdarzenia” – głosi stanowisko światowej federacji piłkarskiej. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest ukaranie Suáreza odsunięciem od następnych meczów mistrzostw. Kodeks FIFA mówi o maksymalnej sankcji w postaci 24 spotkań absencji (zamiennie na dwa lata), lecz do tej pory w historii mundiali nie zdarzył się przypadek, aby federacja ukarała kogokolwiek na więcej niż osiem meczów.
 
Warto zaznaczyć, iż nie jest to pierwszy tego typu incydent z udziałem urugwajskiej gwiazdy. Swojego czasu głośno było o ugryzieniu przez niego obrońcy Chelsea Londyn Branislava Ivanovica, podczas spotkania angielskiej Premier League.


ŹRÓDŁO
The Independent
TAGI: Mistrzostwa Świata MŚ 2014 Urugwaj Luis Alberto Suárez Díaz Włochy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0274 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.