Maradona krytykuje FIFA za karę dla Suareza

4 lata temu
Luis Suárez | fot. FIFA

Diego Maradona uważa, że decyzja o czteromiesięcznej dyskwalifikacji dla Luisa Suáreza jest "haniebna" i podyktowana względami politycznymi.

Suárez nie będzie mógł grać w żadnym meczu do 26 października po tym, jak ugryzł Giorgio Chielliniego podczas wtorkowego spotkania pomiędzy Włochami a Urugwajem.

Maradona zadeklarował bezwarunkowe poparcie dla kontrowersyjnego Urugwajczyka w swoim telewizyjnym show "De Zurda" w czwartek - miał na sobie t-shirt z napisem "Luis, jesteśmy z Tobą".

- Sankcja FIFY jest karygodna. Mało brakowało, a skuliby Luisa w kajdanki i wysłali do Guantanamo. Suárez nikogo nie zabił, to niesprawiedliwa kara - powiedział "El Diego", który sam otrzymał 15-miesięczny zakaz gry w piłkę nożną podczas Mistrzostw Świata 1994, kiedy to w jego organizmie wykazano obecność zakazanej efedryny.

- Kara dla Luisa jest sposobem na ukaranie urugwajskich klubów za proszenie CONMEBOL (południowoamerykańskiej konfederacji piłki nożnej) o bardziej sprawiedliwy podział pieniędzy. Boli też fakt, że przerwali karierę chłopca, który jest zwycięzcą. To zbyt długie zawieszenie, a sama FIFA nie ma prawa mówić nikomu o moralności - dodał legendarny Argentyńczyk.

Maradona rozmawiał również z prezydentem Urugwaju, Jose Mujicą, który czekał na Suáreza na lotnisku w Montevideo. Mujica zasugerował, ze FIFA ukarała zawodnika z powodów innych niż agresja w stosunku do Chielliniego, którego ugryzienie było trzecim tego typu incydentem w karierze piłkarza Liverpoolu.

- Uważamy, że to atak na biednych, bo ta banda nigdy nie wybaczy mu tego, że nie podszedł na studia, nie jest wykształcony i wychował się na boisku. To naturalny buntownik i wyraża swój gniew w sposób naturalny. Ten chłopak nie powinien być obwiniany za swoją reakcję. Podczas meczów takie rzeczy się zdarzają  - powiedział prezydent.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Diego Maradona Luis Alberto Suárez Díaz Liverpool FC Urugwaj
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.016 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.