Sponsorzy odwrócą się od Suáreza?

4 lata temu
Suárez może wkrótce zostać bez sponsorów |fot. FIFA

Umowa sponsorka Luisa Suáreza z firmą Adidas zawisła na włosku, po tym jak piłkarz otrzymał czteromiesięczną dyskwalifikację. Nie jest to jedyna współpraca, jaka może zostać zakończona z powodu wybryku Urugwajczyka.

Kara dziewięciu meczy międzypaństwowych i zawieszania na cztery miesiące we wszystkich rozgrywkach klubowych oraz 100 tysięcy grzywny może nie być jedyną przykrą konsekwencją zachowania Urugwajczyka w meczu z Włochami. Przypomnijmy, że Suárez ugryzł w ramię obrońcę Giorgio Chielliniego i nie jest to pierwsze takie zachowanie najlepszego strzelca Europy. 
 
Główny partner techniczny Luisa Suáreza, niemiecka firma Adidas, wyjawiła, że rozpatrzy swoją dalszą współpracę z zawodnikiem wobec kary jaką ten otrzymał ze strony FIFA. Zarząd firmy zebrał się na specjalne spotkanie, którego tematem było opracowanie stanowiska wobec zachowania kontrowersyjnego napastnika.  Podjęto decyzję o wycofaniu Urugwajczyka ze wszelkiej działalności komercyjnej, w tym również reklam, na czas Mistrzostw Świata. Dalsze kroki mają zostać podjęte po spotkaniu przedstawicieli firmy z reprezentantami zawodnika oraz nim samym pod koniec mistrzostw. 
 
Adidas wydał oświadczenie, w którym w pełni popiera decyzję FIFA co do Suáreza i potępia jego zachowanie, które jest sprzeczne z polityką firmy wymagającą pewnego poziomu od swoich zawodników. FIFA jest partnerem, z którym firma z trzema paskami w logo współpracuje najdłużej, bo od 1970 roku, a obecna umowa między obiema stronami obowiązuje do 2030 roku. Zrozumiałym jest, więc iż Adidas mógł ulec pewnej presji i postawił wyżej współpracę z międzynarodową federacją, niż z Urugwajskim napastnikiem.
 
Firma produkująca m.in. sprzęt piłkarski może nie być jedynym sponsorem, który odwróci się od swojego partnera. Spodziewa się, iż Standard Chartered, którego logo widnieje na koszulkach „The Red” również odniesie się do wpływu Suáreza na ich współpracę z Liverpoolem. Kompania bankowa podobnie jak sam Liverpool FC czeka jednak na pełen raport FIFA dotyczący kary dla Suáreza. Producent trykotów angielskiego klubu, firma Warrior, także ma skomentować całą zaistniałą sytuację. Kolejną współpracą, która może ulec zerwaniu jest umowa sponsorska między samym Suárezem, a firmą bukmacherską 888Poker. Kompania zajmująca się głównie internetowymi grami karcianymi zapowiedziała, że poważnie rozpatrzy dalsze partnerstwo. 


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Luis Alberto Suárez Díaz Liverpool FC Urugwaj FIFA Mistrzostwa Świata
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0164 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.