Daniel PAWŁOWSKI: Hart mógł uratować Anglię [WIDEO ANALIZA]

4 lata temu
Joe Hart mógł uratować Anglię | Fot. Twitter

Lubimy oglądać piękne bramki, ale również wspaniałe parady, jednak tym razem Daniel Pawłowski - trener bramkarzy - zanalizował sytuację, która zadecydowała o losie Anglii.

Na boisko wybiega w jednej drużynie jedenastu piłkarzy. Taktyki się zmieniają, więc raz widzimy czterech obrońców, raz pięciu, a i niektóre zespoły grają trójką w defensywie. Podobnie jest z dwiema innymi formacjami, ale bramkarz zawsze jest tylko jeden.

Jeden przeciwko dziesięciu rywalom, którzy najchętniej rozerwaliby piłkami siatkę w bramce przez niego strzeżonej. Do tego kamery oraz tysiące kibiców za plecami. Wszyscy patrzą mu na ręce, na każdy ruch, każdą interwencję.

Nieraz ma tylko jedną sytuację, w której musi pokazać swoje umiejętności. Sytuację, w której musi odpowiednio się ustawić, wyczuć idealny moment na ruch, a czasu ma zawsze za mało. Jedną sytuację, która może zaważyć o tym, czy zespół odniesie sukces.

Podczas tego mundialu było wiele takich momentów. Niektórzy, jak Guillermo Ochoa, zachowywali się świetnie i ratowali skórę swoim kolegom. Inni popełniali błędy. Błąd popełnił również Joe Hart w meczu z Urugwajem, kiedy to wpuścił drugą bramkę. Błąd, którego jeśliby uniknął, zostałby bohaterem Anglii.

Na czym polegał jego błąd? O tym dowiecie się z poniższej wideo analizy.

 

Daniel Pawłowski - licencjonowany trener bramkarzy, specjalizujący się w treningu decyzji bramkarza, autor książki "Szkolenie bramkarzy w piłce nożnej - wiek: 12-16 lat". Więcej na http://tdb.com.pl/ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Mistrzostwa Świata MŚ 2014 Anglia Urugwaj Joe Hart Manchester City FC
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0233 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.