Tabárez: Rodríguez to najlepszy zawodnik tego mundialu

4 lata temu
Tabárez docenia klasę Rodrígueza | Fot. FIFA

Selekcjoner reprezentacji Urugwaju porównał Jamesa Rodrígueza do Diego Maradony i stwierdził, że Kolumbijczyk jest najlepszym piłkarzem trwających Mistrzostw Świata.

- Dla mnie największymi talentami są Ci zawodnicy, którzy robią coś niesamowitego. Diego Maradona, Lionel Messi, Luis Suárez czy James Rodríguez są wyjątkowi, ponieważ mają w sobie ten dar - powiedział Óscar Tabárez.

22-letni piłkarz w spotkaniu przeciwko Urugwaju zdobył dwie bramki, które dały przepustkę "Los Cafeteros" do ćwierćfinału Mistrzostw Świata, w którym zmierzą się z Brazylią. Dzięki tym trafieniom utalentowany pomocnik objął prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców turnieju.

- Uważam, że Rodríguez jest najlepszym zawodnikiem tego mundialu. Nie sądzę, że przesadzam. On jest młodym piłkarzem. My staraliśmy się ograniczyć jego wpływ na grę, ale nam się nie udało. Mam nadzieję, że nadal będzie się tak rozwijał. Piłka nożna potrzebuje takich piłkarzy jak on - dodał selekcjoner "Charrúas".

Swoje zdanie na temat gry swojego podopiecznego wyraził także Jose Pekerman, który uważa, że 22-latek to niezwykle rzadki i niezwykły zawodnik.

- Z mojego wieloletniego doświadczenia mogę powiedzieć, że miałem do czynienia już z piłkarzami o bardzo wysokim poziomie technicznym. Ja postawiłem zbudować cały zespół w oparciu o Jamesa, ponieważ widziałem w nim niezwykłe zdolności. Jedyne, co mnie dziwi to fakt, że mimo młodego wieku nie boi się brać na siebie olbrzymiej odpowiedzialności. Niektórzy zawodnicy potrzebują wielu lat, aby do tego dojść. Myślę, że Rodríguez ma wszystko, aby stać się najlepszym piłkarzem na świecie - powiedział trener KolumbiiŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: Óscar Washington Tabárez Silva James David Rodríguez Rubio MŚ 2014 Mistrzostwa Świata Trenerzy Urugwaj Kolumbia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.067 seconds.


Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/transfery/public_html/news.php on line 496
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.